Nieodpowiedzialne zachowanie motocyklisty zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu w Zielonej Górze. Najpierw kamery monitoringu nagrały go podczas jazdy motocyklem na jednym kole. Gdy policjanci dotarli do niego i zatrzymali mu prawo jazdy, kilka godzin później ten sam motocyklista wpadł jeszcze za przekroczenie prędkości o 66 km/h w terenie zabudowanym.
Monitoring zarejestrował niebezpieczną jazdę
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 24 maja. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały motocyklistę, który poruszał się na jednym kole. – Zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, które weszły w życie 30 marca 2026 celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg oraz celowa utrata styczności z nawierzchnią chociażby jednego z kół jest zakazana, a za takie wykroczenia grożą wysokie grzywny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące – informuje zielonogórska policja.
Po analizie nagrań policjanci zielonogórskiej drogówki ustalili tożsamość kierującego. We wtorek, 27 maja, dotarli do młodego motocyklisty i zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna nie przyjął mandatu, dlatego funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Materiał filmowy z monitoringu miejskiego zostanie dołączony do postępowania.
Kilka godzin później kolejna kontrola
To jednak nie był koniec problemów motocyklisty. Zaledwie kilka godzin po interwencji związanej z jazdą na jednym kole został zatrzymany przez inny patrol ruchu drogowego. Tym razem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 66 km/h.
Za to wykroczenie kierujący przyjął mandat w wysokości 4 tysięcy złotych. Na jego konto trafiło również 14 punktów karnych. Policjanci nie zatrzymali już prawa jazdy, ponieważ dokument został odebrany wcześniej przez inny patrol w związku z poprzednim wykroczeniem.
Surowe przepisy obowiązują od marca
Policjanci przypominają, że obowiązujące od końca marca przepisy przewidują surowe konsekwencje dla kierowców i motocyklistów, którzy celowo doprowadzają do utraty przyczepności lub wykonują niebezpieczne manewry na drogach publicznych. Takie zachowania są traktowane jako poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Źródło: KMP Zielona Góra






