Najlepsze wyposażenie salonu fryzjerskiego na rynku

4
1211
fot. materiały prasowe

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalny salon fryzjerski cieszy się popularnością głównie dzięki odpowiednio wyszkolonym stylistom. Ich wiedza, kreatywność i doświadczenie przekładają się na udane fryzury i cięcia oraz, tym samym, zadowolenie klientów. Oczywiście, sukces nie byłby też możliwy bez odpowiedniego wyposażenia lokalu. Profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt ułatwia fryzjerom prace i wpływa na komfort konsumentów. Jakie są więc niezbędne akcesoria, które powinny się znaleźć w każdym renomowanym salonie fryzjerskim?

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalny salon fryzjerski cieszy się popularnością głównie dzięki odpowiednio wyszkolonym stylistom. Ich wiedza, kreatywność i doświadczenie przekładają się na udane fryzury i cięcia oraz, tym samym, zadowolenie klientów. Oczywiście, sukces nie byłby też możliwy bez odpowiedniego wyposażenia lokalu. Profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt ułatwia fryzjerom prace i wpływa na komfort konsumentów. Jakie są więc najlepsze i najważniejsze produkty, które powinny się znaleźć w każdym renomowanym salonie fryzjerskim i gdzie je kupić? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zacznijmy od tego gdzie należy szukać najlepszych produktów do salonu fryzjerskiego. Tutaj chyba nikogo nie zdziwi jak bedziemy mówić o absolutnym liderze na internetowym rynku fryzjerskim czyli hurtownia fryzjerska Fryzomania.pl gdzie znajdziesz po prostu wszystko co jest potrzebne do salonu fryzjerskiego. Ich asortyment jest tak duży, że trzeba wielu godzin aby je przejrzeć.

  1. Infrazony fryzjerskie: odnośnie samych produktów to jednym z podstawowych elementów wyposażenia zakładu są infrazony fryzjerskie. To urządzenie z funkcją nawiewu przeznaczone jest do farbowania, rozjaśniania, trwałej, suszenia czy też termo stymulacji wybranych zabiegów. Warto postawić na sprzęt renomowanych marek takich jak Ceriotti czy Ayala. Kolejnym ważnym sprzętem przydatnym w salonie jest sauna fryzjerska. Jej zastosowanie porównać można do spa przeznaczonego do włosów – są one głęboko nawilżane, dzięki czemu się szybciej odbudowują. Tutaj, oprócz w/w, polecić można profesjonalne sprzęty producenta Fox.
  2. Fotele i suszarki: wyposażenie salonu fryzjerskiego byłoby niekompletne bez takich sprzętów jak suszarki stojące i fotele fryzjerskie. Te pierwsze to zazwyczaj suszarki hełmowe z płynną regulacją temperatury. Dostępne są w wielu kolorach i o różnym designie, dzięki czemu dopasować je można do wystroju wnętrza. Fotele zaś należą do najbardziej istotnych elementów wyposażenia, gdyż to właśnie w nich klienci spędzają najwięcej czasu. Meble te dzielimy na tradycyjne fotele fryzjerskie i fotele do myjni fryzjerskiej.
  3. Myjnie fryzjerskie: same myjnie fryzjerskie są zaś profesjonalnym sprzętem łączącym wygodny, ergonomiczny fotel  z funkcjonalną umywalką. Polecić tutaj można wyroby takich producentów jak Panda czy Fox. Ich sprzęt wyróżnia się ciekawym designem, elegancją oraz, co najważniejsze, wysoką jakością wykonania. Kolejnym istotnym elementem wyposażenia salonu są konsolety. Produkty takich firm jak Uno, Panda czy Ayala są odpowiednie do każdego profesjonalnego zakładu. Warto tutaj dodać, że w/w producenci oferują płyty meblowe w rozmaitych kolorach i o różnym wykończeniu.
  4. drobne sprzęty: żaden salon fryzjerki nie może obyć się też bez, tylko z pozoru mało istotnych, drobnych sprzętów. Tutaj wyróżnić można wózki, pomocniki i gazetniki. Choć właściwie nie są one niezbędne do pracy fryzjera czy stylisty, z całą pewnością znacznie ją usprawniają, wpływając tym samym na jakość usług, komfort i wygodę klienta.
  5. Meble fryzjerskie: nie można też zapomnieć o meblach, jakimi są hokery. Taborety fryzjerskie takich marek jak Efalock, Fox, Uno czy Ayala są nie tylko wygodne, lecz także wysoce funkcjonalne i wykonane z najwyższej jakości materiałów.  Oczywiście, w każdym salonie znajdują się także obowiązkowo lustra fryzjerskie. Mogą być one jedno lub dwustronne. Ważne, aby były duże, wygodne i pasujące do całości wystroju salonu.
  6. Higiena i bezpieczeństwo: ze względu na bezpieczeństwo i higienę pracy, w żadnym zakładzie nie może zabraknąć takiego sprzętu jak sterylizatory. Tutaj polecić można produkty takich marek jak Ceriotti, Ayala i Activ. W zależności od potrzeb, zaopatrzyć się można w małe sterylizatory kulkowe lub duże autoklawy.

Na koniec, choć tutaj lista możliwego wyposażenia salonu oczywiście się nie kończy, kilka słów o takich akcesoriach jak witryny, recepcje i labory. Jak wiadomo, recepcja jest pierwszym punktem, gdzie trafia klient po przekroczeniu drzwi zakładu fryzjerskiego, więc powinna być ona godną jego wizytówką. Witryny takich marek jak Panda, Uno czy Ayala charakteryzują się ciekawym designem i duża funkcjonalnością. Labory to zaś meble, które pozwolą utrzymać porządek we wnętrzu. Szafki o różnych rozmiarach, kształtach i wypełnieniu szuflad dopasować można bez trudu do potrzeb konkretnego salonu.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Właśnie szykuje się do otwarcia salonu fryzjerskiego. Na rynku jest tego tyle, że kręci mi się już w głowie. Sama nie wiem co mam wybrać… Ktoś może podpowie z jakiej firmy najlepiej brać meble?

  2. Jeśli już tak na bogato to mogę doradzić oczyszczacz powietrza. Pomoże z aranżacją, żeby lokal miał swój klimat. Mateko produkuje dobre oczyszczacze, które mają wiele stopni filtrowania akurat do salonu gdzie to filtrowanie musi być porządne, żeby pozbyć się zapachu farb lakierów itp. Można wybrać model z nawilżaczem co się akurat przyda przy wysuszającym powietrze ogrzewaniu

  3. Najważniejsze, żeby klienci byli ostatecznie zadowoleni z wizyty, czyli z umiejętności fryzjera. Wystrój salonu może wtedy odgrywać drugorzędną rolę 😉

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here