Najczęstsze pytania związane z dronami

0
152
fot. materiały prasowe

Bezzałogowe statki powietrzne, czyli drony to maszyny, które przez lata wykorzystywane były wyłącznie przez wojsko. Dzisiaj dostępne są także dla cywilów, którzy decydują się sięgać po nie coraz częściej. Z pomocą dronów można robić zdjęcia, nagrywać filmy, prowadzić obserwacje i pomiary, robiąc to oczywiście z lotu ptaka. Uzyskać można tym samym efekty, których nie zapewni nam klasyczna kamera czy aparat fotograficzny. Drony dostarczają także rozrywki. Są świetnym sposobem na zabawę. Zanim zdecydujemy się kupić własnego drona, warto poznać odpowiedzi na najważniejsze, a zarazem najczęściej pojawiające się pytania.

Na czym polega działanie drona?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, dron jest bezzałogowym statkiem powietrznym. Większość dostępnych obecnie modeli wyposażonych jest w cztery skrzydła. Stabilność lotu utrzymywana jest za pomocą specjalnych kontrolerów wbudowanych w maszynę, które zbierają informację, a następnie przesyłają je do elementów znajdujących się w silniku. Prędkość każdego z silników jest odpowiednio kontrolowana, co pozwala na wykonywanie lotu w każdym kierunku. Przykład? Aby dron mógł się wznieść w górę, śmigła muszą zacząć obracać się szybciej. Z kolei ruch w prawo pojawia się wówczas, gdy lewe śmigła zaczynają pracować wolniej, zaś prawe szybciej. Wszystkich, których interesuje temat dronów i uprawnień pozwalających na wykonywanie nimi lotów odsyłamy do strony https://ironsky.pl.

Jakie są możliwe zastosowania drona?

Bezzałogowe statki powietrzne mają szereg zastosowań. Coraz częściej wykorzystuje się je jako kamery, które pozwalają na nagrywanie filmów z lotu ptaka. Dostępne są modele, w które wbudowane zostały proste kamerki zapewniające dość przeciętną jakość filmów, jak i te z zaawansowanymi, profesjonalnymi urządzeniami, dzięki którym można nakręcić filmy wzbudzające zachwyt w najbardziej wymagających odbiorcach. Drony nadal wykorzystuje armia, sięgają po nie twórcy profesjonalnych filmów, są wykorzystywane w geodezji. Co ciekawe, wykorzystuje je także rolnictwo, które z pomocą dronów coraz częściej wykonuje opryski upraw.

Jaki zasięg mają drony?

To jedno z tych pytań, na które odpowiedź wzbudza ogromne zainteresowanie. Trudno jednak odnieść się do niego jednoznacznie. Okazuje się bowiem, że dostępne na rynku modele dronów różnią się, jeśli chodzi o zasięg. Modele określane jako zabawne pozwalają na wykonywanie lotów na odległość od 12 do 100 metrów. Drony, które wyposażono w kamerę mają zasięg dochodzący do 7 metrów. Te w pełni profesjonalne często mogą pokonywać jeszcze większe odległości. Trzeba jednak pamiętać, że ograniczeniem w przypadku dronów jest nie tylko odległość, co wydajność baterii.

Na jaką wysokość może wznieść się dron?

Podobnie jak w przypadku zasięgu, na takie pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Dostępne w sprzedaży modele różnią się pod tym względem. Ograniczeniem jest zawsze siła sygnału radiowego. W przypadku dronów zabawkowych pułap wynosi na ogół około 90 metrów. Te wyposażone w kamerę mogą wznosić się na wysokość 450 metrów. Dostępne są także profesjonalne modele, którymi latać można na wysokości przekraczającej trzy kilometry. Wybierając dron, zawsze trzeba się zastanowić nad tym do czego zamierzamy go wykorzystywać.

Masz pytania? Napisz na: biuro@ironsky.pl, zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub skontaktuj się z Centrum Szkoleniowym IRONSKY za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/ironskypl/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here