Na weekend odbędą się warsztaty zielarskie

0
160

W najbliższy weekend 27 i 28 maja odbędą warsztaty zielarskie:

1. Warsztaty eteryczne-olejki praktyczne

Jak informują organizator, stowarzyszenie Entropia, podczas warsztatów uruchomiony będzie miedziany alembik, aby przybliżyć metodę otrzymywania olejków eterycznych. W trakcie procesu destylacji z parą wodną uzyskany zostanie hydrolat czyli wyciąg wodno-oejkowy. Opowiemy o właściwościach olejków lotnych, możliwościach ich zastosowania w fitoterapii oraz przybliżymy zasady ich stosowania.

– Są to najsilniejsze substancje występujące w przyrodzie, stosując je należy zachować szczególną ostrożność. Podczas warsztatów wykonamy leczniczy preparat ziołowy z pozyskanego olejku eterycznego – informują organizatorzy. 

Data: 27.05.2023.
Miejsce: Port Cigacice (namiot ośmiornica stowarzyszenia Entropia)
Godzina: 10:30-15.00
Cena: 130zł (30 zł przedpłata na konto stowarzyszenia)
Prowadzący: Konrad Uryniak zielarz, fitoterapeuta
Zapisy: 579645985, stowarzyszenie.entropia@gmail.com

2. Plener ziołowy

Najlepszym sposobem na poznanie tajników zielarstwa jest wyjście w teren w towarzystwie doświadczonego zielarza. – Takie wyjście proponujemy w ostatnią niedzielę maja. Warsztaty obejmują wycieczkę w naturę gdzie obejrzymy, skosztujemy i omówimy wybrane gatunki napotkanych roślin zielarskich z uwzględnieniem tych jadalnych – informuje stowarzyszenie Entropia.  Opowiemy o stanowiskach z jakich powinniśmy zbierać surowiec, porze zbioru oraz jak wykonywać wyciągi roślinne aby były skuteczne. Podczas spaceru omówimy proces oksydacji enzymatycznej – czyli jak zrobić czarną „herbatę” z ziół ,a każdy uczestnik wykona swoją z wybranego zioła pozyskanego z natury.

 

Data:28.05.2023.
Miejsce zbiórki: Krępa /pętla autobusowa/
Godzina: 11:30
Czas trwania 2,5 godziny
Cena: 70zł (20zł przedpłata na konto stowarzyszenia Entropia)
Zapisy 579 645 985, stowarzyszenie.entropia@gmail.com
Uczestnik proszony jest o zabranie na warsztaty słoika 0,5l lub 1l.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here