Na ul. Boh. Westerplatte nie ma, gdzie zaparkować. Kierowcy źle parkują?

1
864
Zielona S3
Zaprojektowane przez Freepik

Parkingowy problem nieco innej natury, niż tej związanej z ich brakiem. Wprawdzie tych parkingów i w centrum i na osiedlach brakuje, to jeśli już są, okazuje się, że kierowcy nie parkują, jak należy. Czy to kwestia złego oznakowania, czy samowolki? Sami zdecydujcie. Chociaż warto przypomnieć sprawę parkingu, między Grafittem, a Żabką na ul. Boh. Westerplatte (czytaj: Jak oni Parkują! A może kierowcy mają rację?).

Brak alternatywnych opcji

Na parkingu, przy którym widnieje tabliczka parkowania równoległego, kierowcy parkowali po skosie. W ten sposób zyskali dodatkowe miejsca. Wielu naszych czytelników pytało, czy nie można było inaczej zaprojektować tego parkingu? –Nie da się zmodyfikować parkingu z uwagi na konieczność zachowania odpowiedniej szerokości chodnika. Jakby była możliwość zrobienia zatoki pod skosem to na etapie projektu byśmy to zrobili – wyjaśniał Paweł Urbański dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami w Urzędzie Miasta.

Wciąż parkują, jak chcą

Przy ul. Bohaterów Westerplatte wciąż są problemy z parkowaniem i to nie z powodu braku miejsc postojowych, braki te powstają przez złe parkowanie. Sprawę porusza radny Mirosław Bukiewicz i szuka sposobu, żeby dotrzeć do kierowców. – Przeprowadziliśmy remont ulicy Bohaterów Westerplatte i również powstały tam miejsca parkingowe. Część z tych miejsc już była, część to nowe miejsca. W celu usprawnienia ruchu, jak również w celu poprawienia przepustowości, proszę o wymalowanie na tych parkingach białych pasów, ponieważ w tej chwili kierowcy stają samochodami jak chcą i np. z 5 miejsc robią się 3 miejsca parkingowe, żeby to optymalnie wykorzystać – mówił radny podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Miasto zapewnia, że gdy tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjały… – Oznakowanie poziome parkingów stanowi element projektu stałej organizacji ruchu i będzie uzupełnione – odpowiada magistrat. Tylko, czy takie oznakowania coś dadzą? Jak myślicie, jak ulepszyć kwestie parkingowe w centrum miasta?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

 1. Witam,
  moim zdaniem znaki poziome mogą coś zmienić bo, np. pod galerią TOPAZ pojawiła się zatoczka na spokojnie 4 auta, a zdarza się, że trzecie ma problem zaparkować bo dwójka poprzednich kierowców chciała mieć “luz”.
  Dodatkowym problemem są wyjazdy pomiędzy takimi parkingami, np wyjazd z parkingu najemców galerii TOPAZ, dojeżdżamy do Boh. Westerplatte, zatrzymujemy się, patrzymy w lewo czy możemy się włączyć do ruchu i co widzimy? taksówkarza z gazetą i nic więcej… postój taxi całkowicie zasłania widoczność z lewej strony. Wydaje mi się, że lustro na przeciwko wyjazdu sporo by tutaj dało.
  Idąc dalej, zatoczki przy Boh. Westerplatte 9… domyślam się, że na wiosnę będzie tam zielono, a co za tym idzie również czarno, czarno od ziemi, która wyjdzie z trawy, po której jeżdżą auta… osobiście widziałem jak sporo aut stało właśnie wewnątrz terenu przewidzianego pod zieleń. Może jakaś niska barierka coś by zmieniła, kto wie.
  Parking przy sklepach Żabka, Traf na przeciwko galerii Grafit zdecydowanie powinien być poprawiony na skośny.
  To takie delikatne uwagi 🙂

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here