Na terenie miasta powstanie ponad setka budek lęgowych i rozrodczych

2
249
Designed by Jannoon028

Magistrat chce by na terenie miasta powstały budki lęgowe i rozrodcze. Miałyby się pojawić w Zielonej Górze do końca grudnia. Teraz urząd czeka na oferty.

Na ternie miasta ma pojawić się 55 budek lęgowych. Cześć z nich ma być 5 komorowych albo z inną ilością komór ale z równoważną ilością miejsc lęgowych dla jerzyka na budynkach. Mają zostać zamontowane także trzy budki dla płomykówki na wieżach kościelnych, 20 koszy gniazdowych dla uszatki na drzewach, 15 trzykomorowych sztucznych gniazd dla oknówki na budynkach, 40 budek dla pustułki na drzewach słupach, budynkach, kominach lub wieżach nadajnikowych. Dodatkowo pojawi się także 30  budek typu żeberkowego i 30 budek typu płaskiego dla nietoperzy na drzewach.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie pojawią się budki lęgowe. – Realizacja inwestycji odbywać się będzie na terenie Miasta Zielona Góra. Ustalenie najwłaściwszej i najlepszej dla ptaków i nietoperzy lokalizacji wskazanej przez ornitologa oraz uzyskanie zgody właścicieli terenów na których będą miały zostać zamontowane budki będzie w gestii wykonawcy po zatwierdzeniu przez zlecającego – czytamy w ofercie.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli barany wybiorą kolejny raz “niepełnospranego”na prezydenta to budek nie będzie na czym zawiesić bo drzew już nie będzie .

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here