Na skradziony dowód wyłudzili kredyt i pożyczkę

1
219
fot. KMP Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali w miniony weekend parę, która posługując się skradzionym wcześniej dowodem osobistym wyłudziła kredyt i pożyczki na pięć tysięcy złotych oraz zawarła umowę abonamentową na telefon komórkowy.- Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa i kradzieży tożsamości, za które grozi im do 8 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 
Kredyt i abonament

Kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali w minioną niedzielę (31.01) 40-letniego sulechowianina i jego 33-letnią partnerkę, również mieszkankę Sulechowa. – Para zatrzymanych podejrzewana była o to, że posługując się dowodem osobistym skradzionym innej mieszkance miasta, wyłudziła kredyt w kwocie 3.000 złotych w jednym z banków, zawarła umowę na abonament telefoniczny u jednego z operatorów sieci komórkowych oraz posługując się tym właśnie numerem telefonu – zawarła 4 umowy pożyczki w parabankach na kwotę 2.000,- złotych – wyjaśnia rzeczniczka policji.

Lekkie podobieństwo…
Na początku grudnia 2020 roku 40-latek ukradł dowód mieszkanki Sulechowa. Wykorzystując lekkie podobieństwo swojej partnerki do zdjęcia z dowodu, oraz korzystając z tego, że obecnie zakrywamy usta i nos maseczkami – wpadli oboje na perfidny plan żeby na konto pokrzywdzonej kobiety wziąć pożyczkę w banku. – Potem w salonie jednego z operatorów telefonii komórkowej zawarli umowę abonamentową również na nazwisko pokrzywdzonej sulechowianki. Następnie, wykorzystując numer telefonu z zawartej umowy, 33-latka zaciągnęła jeszcze cztery pożyczki w tzw. parabankach na łączną kwotę 2.000 złotych – wyjaśnia policja.

Usłyszeli zarzuty
Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wszczęła śledztwo w tej sprawie. – Para oszustów po zatrzymaniu i spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszała w poniedziałek zarzuty dwóch przestępstw – oszustwa z artykułu 286 § 1 kodeksu karnego oraz kradzieży tożsamości z artykułu 190a §  2 kodeksu karnego. Za obydwa przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie zadecydował o oddaniu obojga podejrzanych pod dozór policji, wydał również postanowienie o zakazie zbliżania się do pokrzywdzonej – informuje M. Barska.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here