Na placu Matejki od miesięcy latarnie nie świecą. Kiedy to się zmieni?

0
209
fot. Czytelnik

Na placu Matejki od 4 miesięcy panuje zaciemnienie, nie świecą latarnie. Po zmroku ciężko tędy przejść. Ludzie świecą telefonami, żeby coś zobaczyć. Jest to niebezpieczne tym bardziej, że ustawione są wszędzie palety z kostkami brukowymi – napisał do nas Czytelnik, pan Piotr. I dodaje, że stare latarnie zostały wymienione. – Cóż z tego, jak nowe nie działają. Kiedy to się zmieni? – pyta.

fot. Czytelnik

 

 

Co z tym remontem?

Remont placu Matejki teoretycznie zakończył się w listopadzie. Wtedy to hucznie otwarto plac i odsłonięto nowy pomnik. Prace miały być zakończone przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku. Pomnik odsłonięto, na placu odbyły się obchody, a potem ponownie budowlańcy zajęli plac układając palety. Jak się okazuje to nie jedyne utrudnienie. Bo wymienione latarnie od miesięcy nie świecą. Zapytaliśmy w urzędzie, kiedy to się zmieni? – Lampy będą świecić do 4 tygodni. Pozostaje do wykonania przyłącze energetyczne – poinformowała nas Monika Zapotoczna z biura prezydenta miasta.

A co z resztą tzw. deptaku bis? W czerwcu zostaliśmy poinformowani, że całość prac związanych z przebudową pl. Teatralnego i pl. Matejki zakończa się w lipcu bieżącego roku.

Kiedy przespacerujemy się powiększonym deptakiem? (ZDJĘCIA)

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here