Na dachu nowej szkoły są anteny sieci komórkowych. Czy nie stanowią zagrożenia?

14
1229
fot. ZielonaNews.pl

Od września rozpoczną się zajęcia w nowej szkole przy ul. Energetyków. Wielu zielonogórzan cieszy się i popiera budowę nowej, wyczekiwanej w tej części miasta, placówki. Mimo to pojawiają się obawy. Jedna z nich związana jest z antenami sieci komórkowych, które są zamontowane na dachu ZE nr 10. I interpelację w tej sprawie złożył radny Janusz Rewers.Nie lekceważmy ewentualnego promieniowania elektromagnetycznego

– Bardzo się cieszę i gratuluję, że Zielona Góra ma nową, tak potrzebną i wyczekiwaną, placówkę oświatową. Jednak w trosce o zdrowie dzieci uczących się w tej placówce oraz w odpowiedzi na zgłoszenia rodziców pragnę poruszyć sprawę anten sieci kosmówkowych, które zamontowana na dachu ZE nr 10 – napisał rany Janusz Rewers. Podkreślał, że nie można lekceważyć sprawy ewentualnego promieniowania elektromagnetycznego, na które mogą być narażone dzieci już od pierwszych lat edukacji szkolnej. Poprosił także miasto o udzielenie informacji na temat anten.Czy były ekspertyzy?

Pytał między innymi o to, czy magistrat zlecił odpowiednie ekspertyzy dotyczące zarówno promieniowania jak i obciążenia i nośności dachu. Pytał również jaka jest miesięczna kwota przychodów z tytułu umieszczenia anten na dachu, a także czy magistrat rozważa przeniesienie anten na inny budynek. – Proszę o podejmowanie działań i rozwianie wątpliwości na temat bezpieczeństwa i zdrowia dzieci w nowym i pięknym Zespole Edukacyjnym nr 10 – czytamy w interpelacji.Były pomiary pole elektromagnetycznego

W odpowiedzi magistrat wyjaśnił, że urządzenia emitujące pole elektromagnetyczne poddawane są cyklicznym obowiązkowym pomiarom. – Ostatni taki został wykonany 14 lutego 2018 roku z terminem następnych badań 14 lutego 2020r  – wyjaśnia magistrat. Jak tłumaczą urzędnicy pomiary pola elektromagnetycznego pokazują, że w żadnym referencyjnym punkcie pomiarowym nie wystąpiły przekroczenia wartości dopuszczalnych.

Co ze sprawdzeniem nośności stropów?Co do nośności stropów pomiary takie nie były wykonane przez urząd. – Spółka KTBS przejęła budynki z istniejącymi antenami. Ewentualnie sprawdzenie nośności stropów powinno być wykonane na etapie procedowania zezwoleń montażu ww. anten – tłumaczy magistrat. Urzędnicy powołują się na tajemnice handlową i nie ujawniają szczegółów dotyczących przychodów związanym z montażem anten.  – Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, treść zawartej wcześniej umowy pozostaje w mocy i zobowiązuje nowego właściciela tj. KTBS sp. z o.o., do dalszego wynajmowania powierzchni dachu – informuje magistrat.

Przebywanie na terenie szkoły jest bezpiecznePodsumowując urząd miasta zapewnia, że przebywanie na terenie nieruchomości jest bezpieczne. – Na podstawie załączonych bada można stwierdzić, że przebywanie na terenie nieruchomości przy ul. Energetyków 7 w Zielonej Górze jest bezpieczne i nie wpływa negatywnie na stan zdrowia osób tam przebywających. Podobnie jak na innych obiektach szkolnych w mieście, gdzie zamontowane są podobne instalacje – wyjaśnia magistrat. Poniżej znajdziecie całą odpowiedź na interpelację radnego.

PODZIEL SIĘ

14 KOMENTARZE

 1. Pan Janusz R. chciał zaistnieć a tu nie wyszło.
  Drugie dno jest takie czy przedszkolu i szkole Śli..czek nie są te normy przekroczone?
  Panie R. proszę to sprawdzić…

 2. Bullshit, szkoła jest tak bezpieczna jak most w Cigacicach, ktoś tu robi ludzi w jajeczko, nie pierwszy raz “włodarze” mają rację i nic im nie można zrobić…

 3. Teraz wiemy, po co urzędasom był potrzebny KTBS. Jak coś nie tak w nowej szkole to wina KTBS.
  Może się okazać, że KTBS podpisał całkiem nową umowę z operatorem anten, a swoje łapki maczału tam urzędasy.
  Ale problem jest poważniejszy – czy zapewniono dzieciom bezpieczne dojście do szkoły na przejściach przy rondzie. A jak nie, to niech urząd wyśle tam swoich wykwalifikowanych fachowców dorabiających sobie do emeryturki – myślę o byłych funkcjonariuszach ruchu drogowego – jako przeprowadzaczy.

 4. Przestańcie już afery robić,Anteny sieci kom są wszędzie w Polsce i to jeszcze w bardziej dziwnych miejscówkach.

 5. Obudźcie się ludzie! Jest cała masa dokumentów niezależnych naukowców( nie tych kupionych, zastaraszonych? opowiadających, że to ok.) Do depopulacja ludzkości na wielu poziomach, jak również programowanie nastrojów, apatii i depresjii. Człowiek jest istotą energetyczną i każde pole elektromagnetyczne ma na niego wpływ! https://www.youtube.com/watch?v=IJ-t1X1HMiQ Pandemia wszelkich nowotworów jest spowodowana przez PEM, który w Polsce przekracza wszelkie normy, które obowiązują na świecie i to wielokrotnie! Dlaczego dzieci chorują na nowotwory? Starsi pamiętają, że takie przypadki kiedyś były ewenementem. Dziś jest plagą i nikt nie zada sobie pytania, czym jest to spowodowane?! https://youtu.be/b3ksa3twGOw?t=15 Także, kupujcie dzieciom zamiast grzechotek smarfony, włączcie w domu routery (już niedługo z 2.4GHz do 5Ghz) i smażcie się! I nie płaczcie, jak przyjdzie taki moment, a przyjdzie, że odchodzicie na nowotwory. Kto ma oczy, widzi… uszy słyszy!

 6. Ludzie się boją technolog i to jest smutne. Nie wyobrażam sobie, żeby usuneli antenę i żeby moja sieć komórkowa np. by nie była obsługiwana w okolicy, szczególnie, że to wszystko jest legalne i zatwierdzone przez biegłych działaczy. No i bym miał placek a2mobile nieobsługiwane na chacie i co dalej? Ehh jak tu żyć.

 7. @janek dokładnie. nie ma żadnego zagrożenia. trzeba iśc do przodu, a nie siedzieć w swojej jaskini i bac sie wyjść, bo złe anteny i trujące auta…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here