Na czym polega System Condo ?

0
209
fot. materiały prasowe

System Condo to kolejna forma inwestowania kapitału, która przybyła do Polski z krajów zachodnich. Stworzony przez firmę Dolcan polega na zakupie i inwestowaniu w condohotele. W Polsce jednak to pojęcie jest nadal dosyć enigmatyczne, co więc kryje się pod tym terminem?

System Condo

Pochodząca z języka łacińskiego nazwa – Condominium – w wolnym tłumaczeniu – Współpanowanie oznacza podzielenie jednego dużego kompleksu nieruchomości z jednego właściciela, na kilka indywidualnych jednostek. Inwestorzy wykupują lokale na własność w których oprócz strefy prywatnej mają do dyspozycji części wspólne hotelu. Apartamenty można wynajmować osobom trzecim, lecz nie trzeba, więc system Condo może być traktowany zarówno jako główne, bądź dodatkowe źródło gotówki.

Operator hotelowy ma za zadanie zadbać o gościa oraz jest odpowiedzialny za podstawowe czynności związane z jego obsługą oraz świadczenie dodatkowych usług (o ile gość o takie poprosi). Operator jest właściciele części kosztów utrzymania budynku i jest odpowiedzialny za czynności marketingowe mające na celu zwiększyć rozpoznawalność nieruchomości.

Szansa na sukces

Czynniki, które pozwolą zmaksymalizować szansę na sukces osoby, które postanowiła skupić się na swoimi biznesie decydując się na System Condo to :

Lokalizacja

Inwestycje są często uzależnione od miasta, w którym nieruchomość się znajduje. Potencjał turystyczny to bardzo ważny czynnik, który będzie stanowił ile można zarobić na danym apartamencie, więc na pewno będzie cieszył się większą popularnością ten w centrum Krakowa, Poznania czy Warszawy, gdzie turyści chcieliby zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie niż na obrzeżach tych miast. Na duże uznanie zasługują również kwatery na terenach nadmorskich czy górskich.

Operator

Doświadczenie zarządzającego ma wielki wpływ na przedsiębiorstwo, ponieważ lata zarządzania nieruchomością mogą mieć niebagatelny wpływ na popełniane (a raczej ich brak) błędów oraz na wyjście z nieprzewidzianych opresji. Kwestia marketingowa oraz umiejętność wypromowania nieruchomości to również istotny detal, gdyż turysta musi dowiedzieć się o istnieniu “Condo-Biznesu”.

Deweloper 

Kwestią podstawową jest sprawdzenie doświadczenia oraz poprzednich sukcesów firmy deweloperskiej z którą przedsiębiorca decyduje się na zawarcie umowy.

Miejsce Polski w systemie Condo

W Polsce największy progres tego systemu można określić na lata 2010-2012, z powodu wielkiego zapotrzebowania na dodatkowy kwaterunek dla gości przybywających do Polski na EURO 2012 oraz poszukiwania deweloperów alternatyw z powodu kryzysu rynku mieszkaniwego.

Przez dłuższy okres na ten system decydowano się jedynie w postaci apartamentów, znajdujących się w hotelach, ale z czasem zaczęły wchodzić również mieszkania. Firmy różnie definiują ten system, gdyż jedna grupa rozumie to jedynie, jako pokoje w hotelach. Drugi obóz uważa, że najlepszym przeznaczeniem jest inwestowanie w system condo w hotele najbardziej znanych, globalnych liderów sieci hotelarskich takich jak Hilton Donalda Trumpa, Four Seasons, Starwood czy Kempinsky.

Więcej informacji na stronie https://inwestujwnieruchomosci.pl/system-condo-co-to-jest-i-na-czym-polega/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here