Na co mieszkańcy wydaliby miliony z miejskiej kasy? (KOMENTARZE)

0
348
fot. ZielonaNews.pl

9 kwietnia magistrat poinformował, że wkrótce ruszy budżety obywatelski. To oznaczy, że mieszkańcy do wydania z miejskiej kasy będą mieli kilka milinów złotych (konkretnie 6,5 mln zł). Zapytaliśmy naszych Czytelników, na co można by wydać te pieniądze. Propozycji było wiele.
Pod naszym postem na Facebooku opublikowano ponad 100 komentarzy dotyczących tego, jak spożytkować miejską kasę. Pomysłów jest wiele. Warto jednak pamiętać, by udało się je zrealizować należy złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego i skompletować podpisy. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia (szczegółu znajdziecie tutaj: Budżet obywatelski 2021 Zielona Góra).

Na co wydać miejską kasę?

Na co więc mieszkańcy chcieliby by została przeznaczona miejska kasa? – Szkoły potrzebują remontów i porządnego sprzętu, schronisko dla zwierząt też, brakuje miejsc parkingowych a w mieście jest mnóstwo chodników nadających się do remontu. To tylko niektóre z potrzeb naszego miasta – pisze pani Ilona. Pani Regina sugeruje by przeznaczyć pieniądze na remonty klatek schodowych i elewacji domów komunalnych są piękne ale niestety straszą (ul. Zamkowa). Pan Jan chciałby by zrobiono remont ulicy Rajskiej i Ludowej wraz z parkiem. Pani Iwona i Sylwia sugerowały, żeby zrobić kilka dodatkowych wybiegów dla psów.

Toi-toi, nowy plac zabaw, maseczki…
Proponowano także budowę parkingów. – Na więcej parkingów, bo zaczyna być ich w tym mieście jak na lekarstwo – pisze pani Katarzyna. A pan Adam dodaje: Jest bardzo dużo brakującej infrastruktury, głównie w postaci dróg na osiedlach, więc moim zdaniem pieniądze powinny być przeznaczone na to. Pojawiła się także propozycja budowy placu zabaw na deptaku. – Na mini plac zabaw na deptaku ,jest jeden i cieszy się wielkim powodzeniem… proponuje w wolnej przestrzeni okolice Nigeru – pisze pani Dana. Pojawiła się także propozycja oprysków na komary, na maseczki i toi toi w lesie na Wzgórzu Piastowskim. Nie brakło także nieco bardziej abstrakcyjnych propozycji, jak budowa metra. I ironicznych: “Wyciąć drzewa i zalać betonem”, “Na mnie”, “Na wycinkę wszystkich drzew”.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here