MZK zrobiło test, czy dwa autobusy miną się pod wiaduktem (ZDJĘCIA)

7
7702
fot. Jacek Newelski

W ubiegłym tygodniu na naszym portalu poruszyliśmy temat związany z szerokością drogi pod wiaduktem przy ul. Batorego. Pisaliśmy o Waszych wątpliwościach dotyczących poszerzenia jezdni, a także tego, czy teraz miną się tutaj dwa autobusy (czytaj więcej: Zmierzyliśmy jezdnię i Czy autobusy miną się pod wiaduktem). Mimo pomiarów, a także wyjaśnień MZK wciąż pojawiały się głosy, że autobusy się nie miną. MZK podjęło wyzwanie i przetestowało przejazd pod wiaduktem.Próby mijania się autobusów odbyły się dzisiaj o godz. 9.00. Udział w nich brał Jacek Newelski i Oskar Suchodolski. Zgodnie z przypuszczeniami J. Newelskiego dwa autobusy minęły się pod wiaduktem bez większego problemu. – Od jezdni do chodnika jest z każdej strony półmetrowa opaska, dzięki której lusterko nie wchodzi na chodnik. Gorzej jest się minąć na ulicy Jaskółczej przy skrzyżowaniu z ul. Głowackiego lub w innych miejscach, gdzie blisko drogi są drzewa – wyjaśnia nam J. Newelski. I podkreśla, że szerokość pasa jest taka sama jak na ul. Boh. Westerplatte czy ul. Kożuchowskiej, więc dla kierowców MZK nie ma problemu z przejazdem w takich miejscach. 

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. i tak pewnie 2 autobusy nie będą sie tam mijały dlaczego bo test autobusów był przy predkości 2-5 km/h a w realu oni będą sie bali prejezdzać tam i sie mijać z prędkością 40 km/h.Po co tam są chodzniki po 2-stronach.

  2. Dobre, myślałem, że ten kto projektował przejazd pod wiaduktem uwzględnił mijanie się dwóch autobusów. Chyba się myliłem skoro test był robiony po wykonaniu inwestycji. Komedia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here