Muzyka zapierająca dech w piersiach i taniec, czyli Narodowa Perła Gruzji w teatrze

0
288
fot. materiały prasowe

25 września o godz. 19.00 na deskach Lubuskiego Teatru będziemy mogli zobaczyć balet pod nazwą Narodowa Perła Gruzji prezentujący bogactwo folkloru gruzińskiego oraz innych narodów kaukaskich. KUP BILET lub tutaj KUP BILET.

Wino, taniec i muzyka

Gruzja to kraj o wspaniałej, bogatej kulturze, muzyce, która zapiera dech w piersiach, a także wina, tańca i śpiewu. Teraz poczuć tę kulturę będziemy mogli w teatrze w Zielonej Górze. Już 25 września na deskach Lubuskiego Teatru zobaczymy balet pod nazwą Narodowa Perła Gruzji, czyli zespół ”Adjarian Song and Dance”.

 

Liczne nagrody i uznanie krytyków

Zespół otrzymał liczne certyfikaty i dyplomy merytoryczne, a także nagrody pieniężne. Cieszy się też jednym z największych uznań krytyków. W 2016 r. Zespół uzyskał status akademicki dzięki nauczaniu i technikom, których udziela im Temuri Koridze, światowej sławy i najbardziej elitarny tradycyjny artysta tańca w Gruzji. Zespół współpracował i występował z największymi gwiazdami tradycyjnej sztuki w tym regionie i kraju, a dzięki tej wspaniałej historii nadal lubią dzielić się swoją tradycyjną sztuką z innymi kulturami i narodami na całym świecie. Teraz  może ich obejrzeć również zielonogórska publiczność. – Zapraszamy na spotkanie z tancerzami przybywającymi ze szczytów Kaukazu niczym orły i pragnącymi z gracją innego królewskiego ptaka – łabędzia – przekazać Państwu dawkę wrażeń mocnych jak gruzińskie wino i oszałamiających jak tamtejsze powietrze… – zachęcają organizatorzy.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here