Muzyczny weekend na placu Teatralnym. Weźcie koce i karimaty a zostaniecie wprowadzeni w trans!

0
929
fot. ZielonaNews.pl

To już ostatni weekend w ramach cyklu “Nareszcie! #czasNakulturę”. – Tym razem przygotowaliśmy dla wiele zaskakujących propozycji, np. piątkowy koncert o godzinie 18.00 – TRANS-formacja odbędzie się na trawie! Polecamy zabrać ze sobą karimaty lub koce! – informuje Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Harmonogram koncertów na Placu Teatralnym

26.06 (piątek), godz. 16.30

Piosenki z Plecaka

(przed)Wakacyjny Koncert

W wykonaniu młodych wokalistów

Studium Muzycznego TONIKA i Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Dzieci i młodzież pod opieką artystyczną Nataszy Smirnowej, wykonają polskie, optymistyczne piosenki, znane i lubiane przez wszystkich. Będzie to wspaniały przedsmak wakacji, pozytywnie nastrajający słuchaczy zgromadzonych na Placu Teatralnym. Młodzi wokaliści bez wątpienia zaskoczą publiczność swoimi profesjonalnymi wykonaniami.

Koncert dedykowany jest dla osób w każdym wieku!

26.06 (piątek), godz. 18.00

Magdalena Pytkowska i Grzegorz Zawiliński i ich TRANS – formacja, to muzyczno-duchowa podróż transowa, sesja głębokiego relaksu, doświadczenie aktywujące proces zmian, oczyszczenie i koncert w jednym!
Zapraszamy do przestrzeni, w której poprzez muzykę, dźwięki, wibracje i uważność na chwilę obecną, możesz się rozluźnić, zrelaksować, odnaleźć wewnętrzną równowagę i głęboki spokój, jak również doświadczyć głębi i zmiany.  Działamy w intencji tworzenia przestrzeni do rozwoju i wzrostu, otwarcia serca, łącząc się ze swoim własnym sercem i intuicją. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to odnaleźć połączenie ze sobą samą/ym i poczuć jedność ze wszystkim co JEST. Gramy łącząc energię żeńską i męską, przy akompaniamencie wielu instrumentów, archaicznych i współczesnych.

Magdalena – masażystka dźwiękiem, terapeutka tańcem i ruchem; towarzyszyć mi będą gongi tybetańskie i misy dźwiękowe o działaniu terapeutycznym (instrumenty z kilkuwiekową tradycją) oraz inni muzyczni przyjaciele, tj. bęben oceaniczny, sansula, kalimba, tank drum, ksylofon, grzechotki, dzwonki rurowe, dzwoneczki Zaphir, tingsza.

Grzegorz – muzyk zakochany w rytmie; zagra na tym, co pulsuje i wybrzmiewa rytmem – tabla, bębny obręczowe, tunk drum, water drum, rav vast drum, tampura.

!!! WAŻNE !!!
Ubierz się wygodnie, wibracjom najlepiej poddać się na leżąco.
Weź ze sobą matę/karimatę, 2 koce/koc i śpiwór, poduszkę jeśli potrzebujesz i coś do picia.

 

27.06 (sobota), godz. 17.00

Kaja Frankiewicz, pochodzi ze Sławy. W licealnych latach była bardzo związana z Zieloną Górą. To tutaj kończyła szkołę i działała artystycznie przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury, który, jak sama mówi, dał jej ogrom możliwości i poszerzył horyzonty. Mimo, że fizycznie bywa już tu rzadko, pozostawiła tu kawał swojego serca.

Jeste tegoroczną absolwentką Policealnego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. W recitalu będzie można usłyszeć standardy jazzowe, utwory z nurtu piosenki poetyckiej oraz utwory soulowe z repertuaru takich wokalistów jak np. Etta James. Usłyszymy to, co najbardziej jej w duszy gra, a na pianie towarzyszyć będzie jej Dawid Troczewski- pianista, kompozytor, aranżer; absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracował on m.in. z kabaretem Zenona Laskowika, Krystyną Prońko, Krzysztofem “Pumą” Piaseckim czy Iwoną Loranc.

28.06 (niedziela), godz. 17.00

Agata Gołemberska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z Zielonej Góry.

Jej twórczość artystyczna nacechowana jest melancholijnymi i tanecznymi nawiązaniami do lat 80’ i 90’, co wyraźnie usłyszeć można było we współpracy z projektem TROPIKI oraz w ostatnim wydanym singlu „Give it”.

Artystka pracuje obecnie nad solowym albumem, a w niedalekiej przyszłości można spodziewać się kolejnych piosenek w języku polskim. Niektóre z nich usłyszeć będzie można przedpremierowo podczas koncertu na Placu Teatralnym, kończącym cały cykl „Nareszcie! #czasNakulturę”.

Akompaniował będzie jej Grzesiu Witczak.

OFICJALNE WYDARZENIE

https://www.facebook.com/events/2408319749466604/

Źródło: Zielonogórski Ośrodek Kultury

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here