Kolejne murale powstają w mieście (ZDJĘCIA)

0
388

Przy ul. Chmielnej trwają prace przy tworzeniu murali na znajdujących się tam zbiornikach wodnych. Na obiektach powstaną rysunki nawiązujące do czterech żywiołów. Zadanie to jest wykonane w ramach budżetu obywatelskiego.

Cztery miesiące prac nad muralami

– Zakładamy, że malowanie jedno silosa potrwa miesiąc – zdradził nam Jakub Bitka z EJ Studio, który wraz z Łukaszem Chwałkiem tworzy tu murale. Na jednym silosie do pomalowania jest 600 mkw ściany. – Tematem są cztery żywioły. Na każdym zbiorniku jest przedstawienie innego żywiołu. Łącznie z geometrycznym odwzorowaniem platonicznych form przestrzennych każdego żywiołu – wyjaśniał Bitka. Na pierwszym silosie powstaje już żywioł: powietrze. Malunki będą tworzone częściowo sprayami, częściowo farbami wodnymi. Wszystkie silosy powinny być gotowe do końca roku. – Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z efektów – podsumował Bitka.
Projekt murali, które pojawią się na zbiornikach, mieszkańcy mogli wybrać sami. Na to zadanie w budżecie obywatelskim głos oddało ponad 400 osób. Koszt zamalowania silosów to 150 tys. zł.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here