Most w Cigacicach będzie gotowy za kilka miesięcy (ZDJĘCIA)

0
2077

Już ponad rok most w Cigacicach jest zamknięty. Trwa remont. Ponownie otwarty ma być w listopadzie tego roku. Zamknięcie zaplanowano na cały okres remontu.
Rada budowy

Jak informuje Starostwo Powiatowe na swoim fanpage 30 czerwca odbyła się rada budowy. Tematyką rady było omówienie prac związanych z wylaniem płyt przejściowych od strony Zielonej Góry oraz od strony Sulechowa w kierunku przejścia nurtowego mostu, – pracami nad antykorozją, kontynuacją malowania oraz przygotowaniem konstrukcji do hydrofobizacji a także propozycje sposobów rozwiązania ruchu pieszego i rowerowego.

Zły stan techniczny postu
Remont mostu był konieczny z uwagi na zły stan techniczny. Dlatego też początkowo wprowadzono ograniczenia. Nie mogli tędy przejeżdżać m.in. rolnicy. Niemożliwy był przejazd autobusów.W końcu udało się pozyskać dofinansowanie na remont mostu. Teraz trwa jego modernizacja. Po remoncie most będzie przejezdny zarówno dla autobusów jak i pojazdów rolniczych. Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: PWB Inżynieria Jacek Garbacz (lider) i Probudowa.com Sp. z o.o (partner). Obie firmy są z Wrocławia.

Co wchodzi w zakres prac?
Przedmiotem zamówienia jest: „Remont drogi powiatowej nr 1187F na odc. Od km 3+702 do km+188, w tym remont mostu w m.Cigacice w km 3+887 (dawniej km 3+650)”- roboty drogowo-mostowe”. W zakres prac dotyczących niniejszego przedmiotu zamówienia wchodzą: roboty drogowo-mostowe, w tym  roboty przygotowawcze, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, elementy ulic, fundamentowanie, –
zbrojenie, beton, konstrukcje stalowe, izolacje, odwodnienie, łożyska, dylatacje,
elementy zabezpieczające,  roboty rozbiórkowe, organizacja ruchu, budowa sieci zasilania oświetlenia mostu drogowego. Szczegóły dotyczące przetargu znajdziecie na stronie starostwa powiatowego: Przetarg na remont mostu w Cigacicach. Prace mają zakończyć się do 30 listopada 2021 roku.

Jak widać most już w większości został pomalowany. Zobaczcie, jak się prezentuje! 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here