Ruszyła budowa Centrum Monitoringu (ZDJĘCIA)

0
570
Właśnie powstaje Centrum Monitoringu.
fot. Janusz Kubicki fb

O potrzebie monitoringu w mieście mówi się od dawna. Miasto ogłosiło przetarg, znalazło wykonawcę i teraz pozostaje nam czekać na efekt końcowy. W międzyczasie można sprawdzić na jakim etapie są prace. Właśnie powstaje Centrum Monitoringu.

Centrum Monitoringu w budowie

Wykonawcą tej inwestycji jest firma SPRINT S.A. która za prawie 4 mln zł wybuduje w mieście monitoring. Miejskie Centrum Monitoringu będzie się mieścić przy ul. Kasprowicza. Centrum, czynne przez całą dobę, obsługiwane będzie przez osoby zatrudnione przez miasto (czytaj: Rusza budowa monitoringu). Obecnie trwają prace nad remontem pomieszczeń przyszłego Centrum Monitoringu, a także wyposażenia głównej serwerowni, mieszczącej się na Uniwersytecie Zielonogórskim, w obowiązkową infrastrukturę serwerową i sieciową. – Jest to kluczowy moment dla miasta ze względu na rozpoczęcie budowy szkieletu infrastruktury przyszłego systemu monitoringu. Zakres budowy całego systemu monitoringu, w ramach projektu, obejmuje instalację 53 kamer i uzyskanie 156 obrazów – komentuje prezydent Janusz Kubicki. Przypominamy, że zgodnie z planem Centrum Monitoringu ma być gotowe do 22 stycznia. Dalsza część infrastruktury ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Monitoring w parkach

Jak zapowiada prezydent to jednak nie wszystko. Jednocześnie trwają realizacje innych inwestycji. Pojawi się 30 punktów kamerowych m.in.: w parku przy ul. Partyzantów, czy parku przy ul. Salomei lub zapewniona zostanie infrastruktura pod przyszłą rozbudowę miejskiego monitoringu. Przypominamy, że park przy ul. Partyzantów został już wyremontowany, ale dopiero wiosną będzie jego oficjalne otwarcie (czytaj: Park przy ul. Partyzantów jest już gotowy). Z kolei park przy ul. Salomei od lipca jest otwarty dla mieszkańców. Monitoring ma być wyposażony w technologię przetwarzania obrazu służącej m.in. do identyfikacji tablic rejestracyjnych poszukiwanych pojazdów, lub wykrywania/rozpoznawania twarzy poszukiwanych osób.

Zakończenie całej inwestycji związanej z monitoringiem w mieście ma nastąpić w połowie maja 2018. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here