Powstanie monitoring w Śródmieściu i Dolinie Gęśnika. Trwa przetarg

0
201
Powstanie monitoring w Śródmieściu i Dolinie Gęśnika
fot. Wikipedia

Monitoring w Śródmieściu i Dolinie Gęśnika ma zacząć funkcjonować w przyszłym roku. Do tego planowane jest stworzenie specjalnego centrum monitoringu. Kto wykona inwestycję?

Monitoring w Śródmieściu i Dolinie Gęśnika za kilka milionów

Zadanie dla przyszłego wykonawcy to sporządzenie dokumentacji, projektów, dostarczenie odpowiedniego sprzętu i jego montaż. Całość wyceniona jest na ponad 4,5 mln zł. Przetarg składa się z etapów zaprojektuj i wykonaj. Projekt ma być wykonany do 30 września 2017, a jego realizacja ma potrwać do maja 2018.

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z zielonogórskiego Urzędu Miasta zapewniał na antenie Radia Zielona Góra, że monitoring będzie nowoczesny i skalowalny. Kamery mają być obsługiwane zdalnie dzięki zainstalowanej w nich wysokiej technologii. Obraz będzie nagrywany przez określony czas.

Centrum monitoringu

Monitoring ma być nadzorowany całodobowo. Na ul. Kasprowicza powstanie baza, w której pracować będzie 12 osób zajmujących się kontrolowaniem kamer. Centrum znajdować się będzie w pomieszczeniach, które wydzierżawi Straż Pożarna.

Kamery będą obejmować następujące ulice: Zjednoczenia, Lwowska, Dworcowa, Waryńskiego, Sienkiewicza, Wrocławska i Dąbrówki. Poza Śródmieściem monitoring zostanie zamontowany na ulicach Doliny Gęśnika czyli ul. Źródlanej i Rzeźniczaka.

Informacja magistratu o przetargu dostępna tutaj. Propozycje ofert można składać do 30 marca.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here