Monitor w monitor z pracownikiem ZUS. Zakład uruchomi wirtualne wizyty

0
176
fot. ZielonaNews.pl

ZUS po raz kolejny wychodzi do swoich klientów. Tym razem proponuje wirtualne wizyty. Już niebawem załatwimy swoją sprawę twarzą w twarz z pracownikiem ZUS nie wychodząc z domu. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników.

– Żeby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem. Aby skorzystać z wirtualnej wizyty należy najpierw się umówić. Wystarczy wejść na stronę zus.pl w zakładkę „e-wizyta” a następnie kliknąć okienko „umów się na wizytę”. Podczas rezerwacji należy podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę oraz temat spotkania. Osoby, które chcą podczas wirtualnej wizyty otrzymać informacje w swojej indywidualnej sprawie, muszą pokazać pracownikowi ZUS do kamery dokument tożsamości w celu identyfikacji – informuje Agata Muchowska, lubuska rzecznik ZUS.

Na wizytę można umówić się tylko do placówki ZUS, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania bądź adres prowadzenia firmy (w przypadku płatników składek). Obszar merytoryczny wizyt obejmuje zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracownicy oraz założenie profilu PUE. Docelowo będzie to również doradca ds. ulg i umorzeń.  Dzień przed spotkaniem, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu klient otrzyma SMS z przypomnieniem o e-wizycie, natomiast godzinę przed spotkaniem dostanie e-mail. Po kliknięciu w  link znajdujący się w mailu, będzie można połączyć się  z pracownikiem ZUS.

Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min. W spotkaniu może wziąć udział wyłącznie osoba, która zarezerwowała wizytę a także opiekun faktyczny lub prawny, jeśli taka opcja była zaznaczona na etapie rezerwacji. Jeśli klient posiada pełnomocnictwo zarejestrowane w ZUS, może odbyć e-wizytę w imieniu swojego mocodawcy.

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Gorzowie Wlkp. usługa ruszy 29 października, natomiast w Zielonej Górze 4 listopada.

Źródło: Lubuski ZUS

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here