Miliony na edukację i nowe przedszkola

0
248
Designed by Freepik

Zarząd województwa przeznacza miliony na rozwój edukacji w regionie. Dzięki przyjętej uchwale możliwe będzie tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostosowanie do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli w przedszkolach. Zarząd podjął także decyzję w sprawie dofinansowania w ramach RPO Lubuskie 2020 projektów w z zakresu rozwoju infrastruktury edukacyjnej. 2,7 mln zł trafi do 5 beneficjentów, w tym do placówki edukacyjnej w Zielonej Górze.

Rozwój edukacji przedszkolnej

Rusza konkurs o pozyskanie środków EFS. 24 mln zł może trafić m.in.: do szkół, placówek przedszkoli, ale także organizacji pozarządowych i osób fizycznych, które prowadzą działalność oświatową na podstawie odrębnych przepisów. Pieniądze mają być przeznaczone na tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostosowanie do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli w przedszkolach.
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 23 kwietnia 2018 r. i zakończy się 30 kwietnia 2018 r.

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Infrastruktura edukacyjna

W ramach RPO Lubuskie 2020 dofinansowanie z zakresu infrastruktury edukacyjnej trafiło do 5 beneficjentów. Środki na rozwój działalności otrzymało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”. Na projekt “Modernizacja bazy dydaktycznej na potrzeby nowych wyzwań dla szkolnictwa zawodowego w regionie”, przyznano dofinansowanie w wysokości 250 tys zł. Całkowita wartość tego projektu to 330 tys zł. Pozostałe dofinansowane projekty realizowane są przez Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu, Powiat Żagański, Powiat Słubicki i Gmina Zbąszynek.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here