Mieszkańcy DPS marzą o czekoladzie i pluszakach. Kto spełni ich pragnienia?

0
957
Designed by Freepik

Trzy młode dziewczyny postanowiły umilić tegoroczne święta podopiecznym zielonogórskiego DPS. I szukają Mikołajów. – Razem z koleżankami organizujemy akcję w Zielonej Górze która już istnieje w Warszawie, a my się pod nią podłączyłyśmy. Akcja to “Święty Mikołaj dla Seniora”. Polega na tym, że seniorzy z DPS piszą listy do Świętego Mikołaja a ludzie którzy chcą pomóc stają się tymi Mikołajami – napisała do nas Julia z prośbą i pomoc w poszukiwaniu takich “Mikołajów”.Ucieszy czekolada czy pluszak

Dla starszych schorowanych osób okres świąt bywa trudny. – Seniorzy proszą o naprawdę małe rzeczy, takie jak czekolada czy pluszak…są oni często schorowani i nie mają już rodzin – wyjaśnia Julia. Wraz z koleżankami Oliwią i Patrycją postanowiły przyłączyć się do akcji Święty Mikołaj dla Seniora, która rok temu została zorganizowana w Warszawie i ze względu na sukces akcji jest przeprowadzana drugi raz. – Seniorzy z Zielonogórskiego Domu Pomocy Społecznej piszą listy do Świętego Mikołaja o swoich małych marzeniach, a my szukamy dobrych duszyczek, którzy chcą zostać takim Mikołajem. Chcemy, aby Ci często samotni, starsi ludzi poczuli się wyjątkowo otrzymując prawdziwy, świąteczny, indywidualny prezent – wyjaśniają organizatorki.Jak przyłączyć się do akcji?

Jak przyłączyć się do akcji? Sprawa jest prosta. Jeśli chcecie pomóc spełniać marzenia osób starszych wystarczy, że dołączycie do wydarzenia na Facebooku (tutaj jest wydarzenie —> Święty Mikołaj dla Seniora Zielona Góra). Listy oraz instrukcje będą wysyłane w wiadomościach prywatnych od 20.11. – Bardzo prosimy o zgłaszanie się pod pierwszym postem. Jeżeli ktoś z Was chciałby dostać taki list w rzeczywistości, poza droga wirtualną prosimy o wiadomość w momencie otrzymania listu – wyjaśniają organizatorki.

Kontakt:
Facebook: Oliwia Droś
E-mail: od.lubsko@o2.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here