Mieszkańcy oburzeni ceną parkingu przy szpitalu przy ul. Podgórnej. Czy lecznica przewiduje zmianę?

0
506
fot. ZielonaNews.pl/ zdjęcie poglądowe

Parking przy szpitalu od ul. Podgórnej od dziś jest płatny. Wprowadzona opłata wynosząca 5 zł za godzinę postoju wywoła falę komentarzy wśród mieszkańców. Swoją opinię wyraził także prezydent miasta Janusz Kubicki.

Mieszkańcy komentują opłaty na parkingu przy poradniach przyszpitalnych

– Piękna sprawa. Nie dość że każdy pracujący obywatel jest co miesiąc okradany na rzecz NFZ, a i tak dostać się do lekarza to cud (czy to teraz czy przed pandemią), to jeszcze za parking będą brać kokosy. A w samej rejestracji człowiek może stać 1h – zauważa pan Krzysztof. Pani Olga dodaje: Co im to da? Widział ktoś żeby do lekarza iść i być tam 10 minut? Przynajmniej jedną godzinę bądź więcej zależy od lekarza i specjalizacji. To chore. Głupi pretekst 'ludzi z bloków ’ a cierpią pacjenci. Pan Bartłomiej zauważa: Dlaczego tylko 10 min bezpłatnie a nie 30 min? Głupota – w tym czasie nikt nie zdąży się nawet zarejestrować i wrócić do auta. A pan Janusz dodaje ironicznie: Super czyli można w 10 minut załatwić wizytę u lekarza.

Pani Elwira doradza: Średni czas oczekiwania w kolejce w tej przychodni to 2 godziny zdarzały się i 3h godziny Jak ktoś jest z Zielonej Góry to taniej będzie wziąć taksówkę.

Prezydent: Jestem zszokowany i zły
Część komentarzy była kierowana pod adresem prezydenta i radnych. Włodarz miasta przekonuje, że to nie miasto odpowiada za parking przy szpitalu.- Szok jakie ceny. 5 zł za godzinę przy poradniach przyszpitalnych od strony ul. Podgórnej. Jest promocja 10 minut gratis! . Przyznam sie że jestem zaszokowany i zły. Wydawało mi się, że to co my mamy czyli parkingi przy szpitalu 1 godzina gratis druga 3 zł to dużo, ale jak widać myliłem się. Jestem podwójnie zły bo… bo jak mnie pamięć nie myli to miasto sfinansowało budowę tego parkingu. A teraz takie coś. To chyba przesada z tą cena! – pisze na swoim fanpage włodarz miasta.

Czy szpital rozważy zmianę cen?
W sprawie parkingu skierowaliśmy się z pytaniami do biura zarządu szpitala. Pytaliśmy między innymi o to, czy szpital, sugerując się negatywną opinią mieszkańców, rozważa zmianę stawek. W odpowiedzi otrzymaliśmy wyjaśnienie, że po wprowadzeniu opłat parkingowych przy ul. Podgórnej szpital będzie monitorował i analizował ruch samochodów w tym miejscu. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, zostaną wprowadzone ewentualne korekty dotyczące opłat i czasu bezpłatnego postoju.

Uporządkowanie trudnej sytuacji
– Decyzja o przekształceniu od 15.04.2021 r. parkingu przy ul. Podgórnej w parking płatny wynika głównie z potrzeby uporządkowania panującej tam w ostatnim czasie trudnej sytuacji. W grudniu ubiegłego roku miasto podwyższyło opłaty oraz poszerzyło strefę płatnego parkowania o ul. Podgórną m.in. w rejonie Poradni Przyszpitalnych (także przy ul. Zyty i ul. Krótkiej) co spowodowało, że parking przestał spełniać swoją główną rolę jako miejsca postoju dla pacjentów, a był wykorzystywany przez mieszkańców okolicznych bloków, a także klientów pobliskiego marketu, jako bezpłatna okazja do zaparkowania auta. Od tego momentu parkowanie samochodu przy poradniach stało się bardzo trudne i powodowało szereg trudności i konfliktów. Stworzenie płatnego parkingu ma zapobiec generowaniu tego typu sytuacji – informuje Robert Kowalik z Biura Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Podkreśla także, że po zakończeniu prac przychodni, w godzinach od 19.00 do 7.00, będzie możliwość korzystania z parkingu po wykupieniu abonamentu nocnego. – Należy przypomnieć, że strefa płatnego parkowania obowiązuje już od dawna na terenie całego szpitala i dotyczy także pracowników lecznicy. Podobne rozwiązania są też stosowane przez zdecydowaną większość tego typu placówek w kraju – informuje R. Kowalik.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here