Mieszkańcy nowo powstałego osiedla chcą przystanku autobusowego

5
485
fot. ZielonaNews.pl

O sprawie mieszkańców nowo powstałego osiedla Sawanna w Kiełpinie pisaliśmy na łamach portalu. Teraz mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i napisali petycję do rezydenta, w której proszę o budowę przystanku w ich okolicy.

Mieszkańcy proszą o przystanek

Mieszkańcy nowo powstałego osiedla domków jednorodzinnych borykają się z kilkoma problemami. Jednym z nich jest brak przystanku w pobliżu. Dlatego złożyli petycję w sprawie dodatkowego przystanku MZK linii 27A wraz z przejściem dla pieszych przy os. Sawanna. Mieszkańcy domagają się przystanku w obu kierunkach. Jak wyjaśniają przy nowo powstałym os. Sawanna w Kiełpinie brak jest przystani oraz przejścia dla pieszych, które umożliwiłoby w bezpieczny sposób poruszać się z jednej strony ulicy na drugą. – Droga do najbliższego przystanku zajmuje około 15 minut (1km), co stanowi utrudnienie dla osób starszych niepełnosprawnych, a także dla dzieci, które dojeżdżają do szkoły do miasta – wyjaśniają autorzy petycji.

Zagrożenie w ruchu drogowym
Mieszkańcy zwracają także uwagę, że brak przystanku oraz pasów w pobliży osiedla stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Tym bardziej, ze brakuje tutaj chodnika. – Znajdująca się na tej trasie ścieżka dla rowerów również nie stanowi bezpieczeństwa dla pieszych, a w szczególności dla dzieci. Prawo o ruchu drogowym zabrania pieszemu poruszania się po drodze dla rowerów – przypominają.

Dużo dzieci w wieku szkolnym

Mieszkańcy osiedla zwracają uwagę że na osiedlu mieszka wiele dzieci w wieku szkolnym, które dojeżdżają do szkoły w mieście. – Po ustaniu pandemii i powrocie wszystkich dzieci do szkół liczba ta znacznie wzrośnie. W celu ułatwienia im drogi do szkoły należałoby zaplanować taki przystanek wraz z przejściem dla pieszych – tłumaczą. Osiedle wciąż się rozbudowuje a to sprawi, że coraz większa liczba osób będzie chciała korzystać z komunikacji miejskiej. – Zwracamy się więc z ogromną prośbą o ustanowienie takiego przystanku wraz z przejściem dla pieszych najpóźniej do czasu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, najpóźniej wrzesień 2021 r – proszę mieszkańcy.

Będzie ograniczenie prędkości
W odpowiedzi prezydent odniósł się do zgłaszanych już wcześniej przez mieszkańców problemów dotyczących ograniczenia prędkości i przebudowy drogi. – W sprawie problemów mieszkańców nowego osiedla Sawanna (Kielpin), po pierwsze, zleciłem realizację w trybie pilnym ograniczenia prędkości na wskazanym odcinku. Po przygotowaniu i zatwierdzeniu projektu stałej organizacji ruchu zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h, które nastąpi nie później niż do końca kwietnia br. – informuje prezydent.

Co z przystankiem koło os. Sawanna?
Jednak w przypadku przystanku magistrat nie mógł przedstawić konkretów. – Natomiast kwestie poruszone przez Państwa w petycji dotyczące dodatkowego przystanku linii 27 A wymagają szczegółowych uzgodnień, po których Miasto mogłoby określić możliwości oraz terminy realizacji przystanku, przejścia dla pieszych, a także przebudowy drogi – wyjaśnia prezydent.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Pretensje proszę kierować do patodewelopera, a ponadto można napisać wniosek do Budżetu Obywatelskiego, jaki problem ?

  2. Może niektóre autobusy zamiast kończyć kurs przy szkole w Ochli pojadą dalej do pętli przy działkach tak jak to już kiedyś jeździły, byłoby więcej kursów zwłaszcza w weekendy wtedy.

  3. Na przystanku skorzystali by nie tylko mieszkańcy samego osiedla. I czy to tak wiele, że rodzice chcą bezpieczeństwa dla swoich dzieci?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here