Mieszkańcy nowego osiedla borykają się z wieloma problemami (ZDJĘCIA)

0
4626
fot. ZielonaNews.pl

Radny Marek Budniak wystosował interpelację do urzędu miasta w sprawie problemów mieszkańców nowego osiedla Savanna w Kiełpinie. – Od jesieni mieszka tam już kilkadziesiąt rodzin. Budowane są następne domy – wyjaśniał radny i wskazywał, że pojawiło się tam sporo problemów.
Problemy osiedla Savanna w Kiełpinie

Osiedle Savanna to nowe osiedle domków jednorodzinnych, które powstało w Kiełpinie. Radny wymienia kilka problemów, z którymi aktualnie mierzą się mieszkańcy. Przede wszystkim brak przystanku autobusowego na wysokości osiedla i bezpiecznego przejścia dla pieszych, które miałoby prowadzić z osiedla na ścieżkę rowerową po drugiej stronie drogi. – Już dziś istnieje pilna potrzeba zmiany organizacji ruchu w tym miejscu – wskazuje radny. I podkreśla, że ważne jest także ograniczenie prędkości na odcinku drogi przy osiedlu. – Należy pamiętać, że po zakończeniu budowy tego osiedla muszą być poczynione rozwiązania dotyczące przebudowy drogi, aby można było bezpiecznie wyjeżdżać i wjeżdżać na osiedle. Czy istnieje dokumentacja w tym zakresie – dopytuje radny.

W oczekiwaniu na odpowiedź miasta…
Magistrat jeszcze nie odpowiedział na interpelację, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni taka odpowiedź powinna się pojawić. Jeśli będzie znane stanowisko miasta, to poinformujemy.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here