Mieszkańcy mogą skorzystać z miejskich ziół. Już zostały posadzone (ZDJĘCIA)

0
383
fot. ZielonaNews.pl

Czy do jajecznicy, czy do zupy, albo kanapek będzie można zerwać zioła z nowego zielnika. W niedzielę mieszkańcy zdecydowali, w którym miejscy w Dolinie Gęśnika taki zielnik ma się pojawić.

Czytaj dalej za reklamą —>Zielniki w Dolinie Gęśnika

Jak przekonywał współorganizator akcji radny Filip Gryko z zielnika może skorzystać każdy mieszkaniec miasta. – Będzie można z tych ziół korzystać. Jeśli ktoś potrzebowałby ich jako przyprawę, choćby do jajecznicy, to przychodzi zrywa i zabiera do domu – przekonywał nas F. Gryko. Mieszkańcy podczas niedzielnego spotkania mogli wybrać jakie zioła mają znaleźć się w zielniku. Znalazły się w nim m.in. szczypiorek, mięta, oregano, rozmaryn, lawenda, melisa, pietruszka, lubczyk.

Czytaj dalej za reklamą —>Czy mieszkańcy skorzystają z ziół?

Przyznam, że mam mieszane uczucia. Jakoś nie jestem pewna, czy ktoś np. dla zabawy na nie nie napluje, czy nie nasika – komentuje pani Anna. Z kolei Pani Ola ceni takie rozwiązanie za walor estetyczny. – Może nie skorzystam, bo sama mam swój zielnik, ale na pewno  ładnie to wygląda – przyznaje. A pan Paweł jednoznacznie podkreślił, że takie rozwiązanie jest świetne. – Pewnie, czemu nie? Psy tu raczej nie nasikają, bo za wysoko, a liczę że ludzie o swoje dbać umieją – skomentował.

Czytaj dalej za reklamą —> 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here