Będzie miejski z sylwester. W tym roku z fajerwerkami (SONDA)

1
1762
Miejski sylwester 2020 w Zielonej Górze
2017 rok witaliśmy na Winnym Wzgórzu/ fot. Mirosław Materek

Co prawda do sylwestra jest jeszcze sporo czasu, ale mieszkańcy już są ciekawi jaką formułę będzie miał w tym roku. Dziś pytanie o sylwestra  miejskiego padło na antenie Radia Index. – Tak będzie – poinformował prezydent miasta Janusz Kubicki. Zapowiedział, że będę również fajerwerki.

Czytaj dalej za reklamą —>Sylwester miejski w Zielonej Górze. Tym razem z fajerwerkami

W tym roku będziemy zwolennikami tego, żeby fajerwerki były w tym miejscu, a wszystkich innych będziemy prosić, żeby nie strzelali – zapowiedział prezydent Janusz Kubicki na antenie Radia Index. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto podjęło decyzję, że sylwester miejski będzie, ale bez fajerwerków. Decyzja ta była wynikiem burzliwej dyskusji i internetowej sondy (czytaj: Sylwester z fajerwerkami? Zdecydują mieszkańcy). Ostatecznie udział w miejskiej sondzie wzięło 14 tys. osób i 61 procent z nich chciało by sylwester odbył się bez fajerwerków.

Czytaj dalej za reklamą —>“Miasto” nie strzelało, ale mieszkańcy tak

Mimo tego, że my zrezygnowaliśmy i tak wszyscy strzelali wkoło. Wszyscy przynieśli swoje fajerwerki, żeby na miejskim sylwestrze je odpalić. Myślę, że w tym roku można pójść w drugim kierunku i znaleźć pomysły, żeby ułatwić przetrwanie zwierzętom tego momentu. Choć jest to na pewno trudne – wyjaśniał Kubicki. (całej audycji posłuchasz tutaj: Audycja Radia Index).  A Waszym zdaniem sylwester miejski powinien odbyć się z fajerwerkami czy bez? Weźcie udział w naszej sondzie!

Czytaj dalej za reklamą —>Czy sylwester miejski powinien odbyć się z fajerwerkami?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Niewiele osob wie ze od tego roku wiekszosc producentow pirotechniki ma juz w swojej ofercie FAJERWERKI PRZYJAZNE DLA ZWIERZAT I SRODOWISKA, tzn o obnizonej akustyce oraz szkodliwe pierwiastki zastapiono neutralnymi. Przy zakupie pytajcie sprzedawce o to

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here