Miejski program in vitro. Projekt trafił do rady miasta

1
143
Designed by Yanalya

Do rady miasta trafił projekt w  sprawie  przystąpienia  do  opracowania  programu  polityki  zdrowotnej  w  zakresie przeciwdziałania  skutkom  niepłodności  poprzez  dofinansowanie  leczenia  metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Zielonej Góry. Podpisali się pod nim radni z trzech klubów w radzie miasta.

Opracowanie i dofinansowanie programu

W uchwale czytamy, że Rada Miasta Zielona Góra wyraża wolę przystąpienia do opracowania programu polityki zdrowotnej dla mieszkańców Zielonej Góry w zakresie przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2022-2025.

Ponad podziałami

– To do czego dążę od zawsze, to to, aby robienie dobrych rzeczy łączyło ponad podziałam i to się właśnie udało. Zrobiliśmy wspólnie fantastyczny pierwszy krok – komentuje Zosia Szozda, ze Wspólnej ZG, która jest inicjatorką akcji.

Pod projektem podpisali się radni Koalicji Obywatelskiej: Marcin Pabierowski, Dariusz Legutowski, a także radni Zielona Razem: Filip Czeszyk i Grzegorz Hryniewicz i Tomasz Nesterowicz z Lewicy.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. In vitro nie jest leczeniem. To sztuczne zapłodnienie.

    Ponadto jest to metoda bardzo wątpliwa etycznie. Zapładnianych jest wiele komórek, przez co „produkuje się” wiele żyć ludzkich. Co szanowni pomysłodawcy zrobią z tymi ludźmi (tak, na tym etapie to już ludzie). Zamrożą? I co dalej? Wyrzucą (jednocześnie uśmiercając) po jakimś czasie? A może będą w nieskończoność udawać, ze nic się nie stało i przechowywać zamrożone?

    Zajmijcie się prawdziwym leczeniem niepłodności.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here