Miejsce relaksu w centrum miasta. Jak je nazwać?

0
76
Background photo created by Kireyonok_Yuliya - www.freepik.com

Ożywmy patio Norwida! – takie hasło przyświeca Bibliotece Norwida, która zamierza w tym roku trochę zazielenić biblioteczne patio.

Planujemy podczas tego lata zorganizować na bibliotecznym patio miejsce relaksu, z dala od zgiełku miasta, choć w jego centrum.

Znajdzie się tam strefa letniego wypoczynku, przestrzeń do poprowadzenia zajęć dla dzieci w Letniej Czytelni Norwida oraz czytelnia prasy i książek pod chmurką. Część patio została zadaszona specjalnymi żaglami, które stanowią skuteczną ochronę przed słońcem. Będzie można tutaj wygodnie usiąść na leżaku lub kocu i poczytać lub zwyczajnie odpocząć. Z kolei w innej części patio staną parasole, budka z lodami, napojami i deserami.

Chcemy także trochę zazielenić nasze patio, nadać mu barw i zapachów. I do tego potrzebujemy pomocy naszych Czytelników, mieszkańców Zielonej Góry i sympatyków Biblioteki.

EKO -Wymiana roślin i książek

W piątek, 18 czerwca organizujemy akcję ekologicznej wymiany roślin i książek. Każdy, kto chciałby się z nami podzielić jakąś roślinką (kwiaty, zioła, trawy ozdobne itd.), może je przynieść do nas i w ten sposób sprawić, że patio Norwida stanie się bardziej zielone. W zamian za roślinkę otrzyma książkę, którą sam sobie wybierze. Stwierdziliśmy, że zamiast kupować rośliny, lepiej zagospodarować te, które przyniosą nam mieszkańcy. Wiemy z doświadczenia, że niektórzy pozbywają się roślin ze swoich ogrodów, bo np. zbyt się rozrosły, albo po prostu zmieniła się im koncepcja. Chętnie je przyjmiemy i znajdziemy dla nich godne miejsce.
W ten sposób zielonogórzanie będą mieli osobisty wkład w ożywienie naszego patio, z którego przez całe lato będą mogli korzystać wszyscy spragnieni relaksu.
Podobną akcję Biblioteka organizowała już jakiś czas temu i ta inicjatywa bardzo spodobała się zielonogórzanom. Jej inicjatorką była bibliotekarka Anna Celmer (obecnie Przytulska). Wówczas czytelnicy wymieniali rośliny na książki i odwrotnie. Tym razem przyjmujemy rośliny, a w zamian rozdajemy książki, nadając im drugie życie.
Wymiana roślin i książek będzie odbywała się przed budynkiem Biblioteki w godz. od 10.00 do 16.00.

KONKURS na nazwę strefy relaksu na patio

Przy okazji ogłaszamy także konkurs na nazwę tej bibliotecznej strefy relaksu na patio Norwida. Propozycje można przesyłać w komentarzu do posta na facebookowym profilu Biblioteki lub zgłosić na stoisku wymiany roślin i książek w piątek, 18 czerwca.
Konkurs trwa do 20 czerwca. Autora najciekawszej nazwy nagrodzimy upominkiem-niespodzianką.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here