Miasto wyda 30 mln zł na nową szkołę i przedszkole (ZDJĘCIA)

9
2935
Tu ma powstać szkoła

Miasto chce wybudować szkołę wraz z przedszkolem przy ul. Energetyków 7. – Chcemy zabezpieczyć środki nie tylko na zakup i budowę, czy adaptację tego budynku, ale także utrzymanie go do 2032 roku. Wstępne koszty to 30 mln zł. Ale kwota ta obejmuje 10-letnie koszty utrzymania, które szacuje się na ok. 10 mln zł – wyjaśnił prezydent miasta Janusz Kubicki.

Szkoła przy ul. Energetyków w Zielonej Górze

Budynek przy ul. Energetyków znajduje się tuż przy rondzie na skrzyżowaniu Energetyków i Batorego, w pobliżu Tesco. – To ten budynek naprzeciwko salonu forda, narożnik – tłumaczy prezydent. Poza budynkiem miasto chce także kupić hektar działki. – Będzie miejsce na boisko – informuje J. Kubicki. Na razie radni zmienili w tym celu Wieloletnią prognozę finansową Miasta Zielona Góra.

Przypomnijmy, że magistrat już wcześniej przymierzał się do budowy szkoły w okolicach os. Zastalowskiego, a konkretnie na działce przy ul. Ludowej. Jednak lokalizacja nie podobała się wielu zielonogórzanom, którzy teren ten woleli zagospodarować na park. – Lokalizacja przy ul. Energetyków jest dobrze skomunikowana. To dobre miejsce – potwierdził prezydent.  I zaznaczał, że w okolicach os. Zastalowskiego konieczna jest budowa nowej placówki oświatowej.

 

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

 1. Placówka powinna być wybudowana jak najbliżej ul. Obywatelskiej ze względów BEZPIECZEŃSTWA. Umieszczanie szkoły po przeciwnej stronie największego jak się okazuje nowego osiedla (Właśnie dla tego osiedla powinna powstać nowa szkoła. No ale najlepiej upchać szkołę na osiedlu zastalowskim), z którego dzieci będą uczęszczać do placówki przez jedną z najbardziej ruchliwych ulic i to jeszcze przy rondzie to jakieś NIEPOROZUMIENIE. Niech radni z prezydentem na czele sami puszczają swoje dzieci do szkoły i nie tylko przez tak ruchliwe ulice. Pozostaje tylko: 1. Zmienić lokalizacje. 2. Wybudować przejście podziemne pod rondem. 3. Zbudować kładkę nad jezdnią. 4 Wprowadzenie sygnalizacji na rondzie (kiepski pomysł). Powodzenia w rozmyślaniach.

 2. Zgadzam się, a wydawanie tylu milionów na stary budynek to tylko “zrobienie dobrze” jego obecnemu właścicielowi.
  Ulica Ludowa lub Źródlana to zdecydowanie lepsze lokalizacje.

 3. Proszę zrobić kładkę przez ul. Batorego i Energetyków aby dzieci bezpiecznie przechodziły nad ulicami do Szkoły. Czy ta szkoła będzie dla klas 1-8? Jeśli tak to super! Otwierajcie już we wrześniu…

 4. SUPER POMYSŁ! Lokalizacja uważam bardzo dobra, nie tylko dzieci z Obywatelskiej będą tam chodzić więc dla każdego będzie wygodny dostęp, dojazd itp. wraz zapewne z miejscem aby wjechać na parking i bezpiecznie wysadzić dziecko. Działka patrzyłem na google sporej wielkości więc jeśli będzie tam cały kompleks to decyzja bardzo trafiona. Pochwalam i będę czekał na efekty i moje dzieci razem ze mną.

 5. Cóż za typowe polskie podejście…
  Cieszmy się, że w takim miejscu z dogodnym dojazdem powstanie szkoła.
  Mieszkam nieopodal i bardzo się z tego cieszę.
  Co do ruchliwej ulicy…a dzieciaki chodzące do byłej SP 13 czyli Gim 4 cóż mają powiedzieć? Od dziesiątek lat jest ta szkoła i jakoś nikomu z dzieci nic się nie stało…

 6. Koleżanka pokazała mi artykuł i jestem szczęśliwa że powstanie w tym rejonie szkoła i przedszkole. Mieszkam na Obywatelskiej i mam dzieci w wieku 4 i 8 lat i nie będę musiała rozwozić moich szkrabów po Zielonej Górze do różnych placówek. Fajny pomysł 🙂 oby się udało i aby więcej było optymistów 😀

 7. Świetny news! Oby jak najszybciej to zrealizowali.
  Zgadzam się że trzeba jeszcze pomyśleć o bezpiecznym przejściu z Obywatelskiej.

 8. Bardzo dobry pomysł Prezydenta. Dorze by było aby szkoła ruszyła jeszcze w tym roku. Przy odrobinie dobrych chęci na pewno to się może udać. A zaraz potem przedszkole.
  A tym malkontentom, niech wożą swoje pociechy bezpiecznie po całym mieście.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here