Miasto szykuje się do modernizacji stadionu przy ul. Sulechowskiej

0
624

Stadion lekkoatletyczny przy ul. Sulechowskiej bez dwóch zdań wymaga remontu. Pod koniec stycznia radny Sławomir Kotylak skierował do urzędu miasta interpelacją w sprawie inwestycji związanych z modernizacją tego obiektu.

Stadion w opłakanym stanie

Klub szkoli ponad 50 lat dzieci i młodzież. Z klubu wywodzą się olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata, Europy oraz Polski różnych kategoriach wiekowych. W 2018 roku trenowało tam ponad 140 zawodników z czego 102 osoby posiadały licencje PZLA uprawniające do startów na zawodach mistrzowskich – tłumaczy Kotylak. Podkreśla, że klub utrzymuje się z głównie z dotacji miejskich i urzędu marszałkowskiego i odnosi sukcesy. Ale największą bolączką jest degradacja stadionu lekkoatletycznego, a w szczególności bieżni. – Proszę o informację jakie inwestycje są zaplanowane w 2019 roku na terenie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Sulechowskiej. Jaki zakres prac modernizacyjnych został zaplanowany? Ponadto proszę o podanie ewentualnego harmonogramu zaplanowanych działań zarówno na rok 2019, jak i 2020-2022 – pisze Kotylak.

Będzie modernizacja stadionu?

W odpowiedzi magistrat poinformował, że zostało zlecone opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego modernizacji stadionu. – Następnym etapem będzie złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szacuje się, że modernizacja stadionu, wyposażenia w specjalistyczny sprzęt oraz urządzenia zamknie się w kwocie 9 mln zł – tłumaczy magistrat.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here