Miasto rozważa montaż budek dla jerzyków. Gdzie mogłyby się pojawić?

0
262
Budki dla jerzyków na os. Pomorskim /fot. Jacek Budziński.

W ubiegłym roku pojawił się pomysł montażu budek dla jerzyków. Ptaki te są naturalnym sposobem na walkę z komarami. Jeden osobnik dziennie może zjeść nawet 20 tys. komarów oraz meszek. Z propozycją wyszedł radny Jacek Budziński i pytał urzędników, o możliwość realizacji takiej inwestycji w mieście.

Czytaj dalej za reklamą —>Czy pojawią się budki dla jerzyków?

Czytaj dalej za reklamą —>Budki dla jerzyków mają sens głównie na obiektach wysokich i płaskich dachach, a budynki komunalne w ciasnej zabudowie najczęściej nie spełniają tych warunków. Ponadto, aby jerzyki je zasiedliły budki należy montować w miesiącach kwiecień – maj. Aktualnie ZGM jest w trakcie analizy środków finansowych na remonty w roku 2020 i brana jest pod uwagę możliwość montażu budek dla jerzyków – informują urzędnicy.

Gdzie mogłyby powstać budki?

Czytaj dalej za reklamą —>Jak twierdzi magistrat, rozważana jest również możliwość oraz wytypowanie miejsca na obrzeżach lasów komunalnych, w pobliżu zabudowań. – W przypadku wspólnot mieszkaniowych decydujący głos maja współwłaściciele z uwagi na dodatkowy koszt zakupu i montażu budek oraz w wymaganych przypadkach sporządzenie opinii ornitologa – wyjaśnia magistrat – wyjaśnia magistrat.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here