Miasto przeprowadza konsultacje w sprawie szkoły przy ul. Energetyków

12
1196
fot. ZielonaNews.pl

Magistrat ogłosił, że do 25 lutego przeprowadza konsultacje projektu uchwały w sprawie
nadania statutu Szkole Podstawowej nr 29 w Zielonej Górze. Swoje opinie można zgłaszać
w Departamencie Edukacji i Spraw Społecznych w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych
ul. Zachodnia 63a, pok. nr 306 (szczegóły znajdziecie na stronie urzędu miasta).

Nowa szkoła to dobrze, ale…

Budowa nowej szkoły przy ul. Energetyków wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony kwestionowana jest lokalizacja placówki, a także jej rejonizacja, z drugiej mieszkańcy się cieszą, że SP 11 zostanie odciążona, bo już teraz uczniowie tej placówki przychodzą na lekcję na trzy zmiany. – Szkoła na os. Zastalowskim jest przepełniona do tego stopnia, że wprowadzono system 3-zmianowy. Dzieci siedzą w szkole nawet do godziny 18:00. Pojawiło się rozwiązanie. Budują nową szkołę. Ale i tak jest źle. Bo korki, bo sygnalizacja świetlna. Ludzie sami sobie stwarzają problemy. Co inwestycja, to zawsze znajdą się tacy co będą narzekać – komentuje pani Aleksandra. Z kolei Pani Asia zwraca uwagę na rejonizację. – Ja uważam ze szkoła jest w idealnym miejscu, jeśli będzie sygnalizacja, bo mieszkam tam i wiem, że kierowcy rzadko zwracają uwagę na pieszych. Zaś mam zastrzeżenia co do rejonizacji, ponieważ mam 3 minuty do nowej szkoły, 4 córki i nie będę mogła ich tam zapisać – komentuje. Inny Czytelnik podpowiada:  fajnie, że budują tą szkole tylko że dzieci z ul. Batorego 170 będą dalej jeździć do Przylepu bo nie obejmie ich obwód. Trochę to niesprawiedliwe, bo dzieci z Batorego 128 będą tam chodzić – pisze w komentarzu. W odpowiedzi na to Robert Górski, zielonogórski radny, zwraca uwagę, że nie da się pogodzić interesów wszystkich: A dzieci z Batorego 128 w razie czego mogą mieć lekcje na korytarzu, a WF w szatni? – pyta. Pani Patrycja pisze w stronę osób krytykujących: Zawsze znajdą się osoby, które będą krytykować wszystko, mam wrażenie od tak dla zasady. Byleby znaleźć pretekst, żeby wypluć z siebie tyle jadu, żeby się nim przypadkiem nie udusić. Mieszkam kilka kroków od tej szkoły i gdy tylko się dowiedziałam o tych planach, cieszyłam się że mój syn będzie miał fajną, nową, nowoczesną placówkę tuż pod nosem. Przestańcie ludzie w końcu narzekać. (czytaj więcej: Nowa szkoła budzi wątpliwości)

Nowa szkoła pomieści kilkaset uczniów. Szkoła będzie ośmioletnią szkołą podstawową. Nowa szkoła podstawowa oraz przeniesione z ul. Stefana Batorego 53, Miejskie Przedszkole nr 19, wejdą w skład nowo tworzonego Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze (czytaj więcej: Zespół Edukacyjny przy ul. Energetyków). Łącznie miejsce znajdzie tu 750 dzieci.

Po publikacji informacji na temat rejonizacji szkoły pojawiły się głosy krytyczne. Głównie negowana jest lokalizacja, ale także ulice wchodzące w skład obwodu szkoły.

Publiée par Zielona News sur Mercredi 6 février 2019

PODZIEL SIĘ

12 KOMENTARZE

 1. Przed wyborami szkoła dla mieszkańców os czarkowo i ul obywatelskiej po wyborach już niestety nie… Jak tak można kpić z ludzi????!!!! Po prostu brak słów 😠😠😠😠

 2. Tu nie chodzi o narzekanie, tylko konstruktywną krytykę. Myślenie nie boli, a budowanie szkoły przy tak szerokiej i ruchliwej drodze jest po prostu niebezpieczne dla dzieci, oraz zwiększą się problemy komunikacyjne w tym rejonie miasta. Przed budową miasto twierdziło, że jest to szkoła dla Czarkowa i tam ta szkoła mogła by spokojnie powstać. Ogromny teren, aż się prosi aby zaprojektować osiedle kompleksowo, tak jak robiono za czasów słusznie minionych. Ale widać jak ZG się rozbudowuje, chaotycznie, deweloperzy wciskają bloki gdzie się da, wrastają jak rak w starą strukturę urbanistyczną. Zbyt mała liczba miejsc parkingowych, albo jeszcze lepiej stawia się blok na parkingu w środku osiedla (ul. Zawadzkiego)… itd. itp.

 3. A co z potężnym nadajnikiem GSM na budowanej szkole? prowadzać dziecko do mikrofali na 6h ?

 4. Przed wyborami mieszkancow Czarkowa w drodze do centrum wital duzy baner – “tu powstanie nowa szkola”. Po wyborach okazuje sie, ze szkola bedzie 2 km dalej i nie dla mieszkancow tej czesci miasta. A jak czytam, ze interesow wszystkich nie da sie pogodzic, to krew zalewa.

 5. Ciekawe czy będzie przymus przeniesienia dziecka??? Aktualne trzecie klasy to dzieci rok 2010, które poszły jako 6-cio latki. Wtedy była mowa – żeby zachęcić (bo klas pierwszych byłoby jeszcze mniej), że te dzieci nie obowiązuje rejonizacja, i jest gwarancja liczebności klas do 20 uczniów. Ciekawe jak to rozwiążą??

 6. Miejsce na szkołę jest dobre, poza tym ze względu na koszt racjonalne.
  A tym wszystkim co się nie podoba ta szkoła to niech poślą swoje dzieci do szkół na Lisią, Chopina czy zostawią na os. Zastalowskim.
  Dobrze że decyzja już zapadła i trwa adaptacja budynków dla potrzeb szkoły.
  Trzeba tylko pilnować aby miejskie urzędasy zrobiły bezpieczne dojście do szkoły.

 7. SP29 jest dla “Starego Miasta”. Czarkowo to dzielnica “Nowe Miasto”!
  Obywatelska to ok. 2000 mieszkańców obecnie z czego zapewne kilkaset dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Szkoda tylko że nie zrobiono szkoły w byłej SP11 na Batorego 70a gdzie jest teraz Plastyk. Artyści przecież mogliby chodzić do szkoły nawet z powrotem na Botaniczną jak było kiedyś…

 8. “SP29 jest dla “Starego Miasta”. Czarkowo to dzielnica “Nowe Miasto”!”

  W artykule z dnia 25.07.2018 pisano co innego (https://www.zielonanews.pl/zespol-edukacyjny-przy-ul-energetykow-przyjmie-750-dzieci-wizualizacje-36294/):

  “Inwestycja ma odciążyć Zespół Edukacyjny znajdujący się przy ul. Spawaczy. – Chcielibyśmy, żeby ten obwód objął ul. Obywatelską i Czarkowo – przekonywała Haręźlak. Budowa nowej szkoły w tej części miasta jest konieczna z uwagi na przeciążoną SP 11. Lokalizacja szkoły będzie dogodna dla mieszkańców Czarkowa, którzy prawdopodobnie wjazd do placówki będą mieli także z ul. Batorego.”

 9. No właśnie i tak dzieciaki z Czarkowa muszą dojeżdżać do szkoły. To co za różnica do której.
  A te z Obywatelskiej czy z Zastalowskiego muszą dymać na piechotę.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here