Miasto pomoże niepełnosprawnej kobiecie, której chcą zabrać dziecko (WIDEO)

Niepełnosprawnej kobiecie chcą odebrać dziecko. Miasto na to nie pozwoli?

0
166
Niepełnosprawnej pomogą władze Zielonej Góry.

Janusz Kubicki zapowiedział pomoc dla Joanny Gawryś-Wojtyś

Janusz Kubicki na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że znajdzie się pomoc dla Joanny Gawryś-Wojtyś, niepełnosprawnej, której sąd chce odebrać córkę. Kobiecie zostanie także zamienione mieszkanie na dwupokojowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

O Joannie Gawryś-Wojtyś niedawno usłyszała cała Polska. Niepełnosprawna kobieta, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, nie jest w pełni sprawna. Jeździ na wózku inwalidzkim, jednak jak twierdzi, jest w stanie sama zadbać o siebie. Sąd jednak zdecydował, że kobiecie zostanie odebrane 5-cio miesięczne dziecko, córka Wiktoria. Matka zapowiadała, że z wyrokiem sądu się nie zgadza i że dziecka dobrowolnie nie odda. Argumenty, które przemawiają za zabraniem dziecka matce jest to, że nie jest w stanie ona się nim zająć, a najbliżsi, czyli matka i ojciec pani Joanny także są chorzy. A także warunki mieszkaniowe.

Zielona Góra – miasto zdecydowało się pomóc

Pomocną dłoń postanowiło wyciągnąć miasto i zaoferowało kobiecie dwupokojowe, wyremontowane mieszkanie na parterze dostosowane dla osób niepełnosprawnych. – Będziemy się starali także o całodobowego asystenta rodziny – zapowiadał dziś prezydent miasta Janusz Kubicki.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here