Miasto planuje zmiany przy ul. Batorego, Energetyków, Sikorskiego i Ogrodowej

7
1401

Magistrat wykłada plany zagospodarowania przestrzennego dotyczące ul. Sikorskiego i ul. Ogrodowej a także plan dotyczący rejonu ul. Batorego i ul. Energetyków.

 

Plan dotyczący ul. Sikorskiego i ul. Ogrodowej.

Plan miejscowy określa zmiany związane z kwartałem pomiędzy ul. Ogrodową. Fabryczną, Przemysłową i Sikorskiego. Dotychczas plan zakładał tutaj budowę drogi. Magistrat chce z niej zrezygnować. Zamiast tego w okolicach przedszkola miałby być duży obszar zieleni. Poza tym ma powstać zabudowa mieszkaniowa przy ul. Przemysłowej. Plany będą wyłożone do wglądu od 5 do 26 lutego. Można je oglądać w urzędzie miasta ul. Podgórna 22, VIII piętro w pokoju 809 w godz. 8.00-14.00. Publiczna dyskusja odbędzie się 14 lutego o godz. 14.00 w pokoju 810. Uwagi można składać do 12 marca.

 

Plan dotyczący ul. Batorego i ul. Energetyków

Plany dotyczą zmiany w obszarze przy rondzie. Teraz teren ten jest przeznaczony pod usługi. Po zmianach na obszarze tym mogłyby powstać również obiekty związane z usługami biurowymi i kształceniem. Plan będzie wyłożony od 31 stycznia do 21 lutego. Do obejrzenia będzie dostępny w urzędzie miasta ul. Podgórna 22, VIII piętro w pokoju 809 w godz. 8.00-14.00. Publiczna dyskusja odbędzie się  lutego o godz. 14.00 w pokoju 810. Uwagi można składać do 7 marca.

Źródło: Łącznik Zielonogórski 

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy osoby pracujące w urzędzie miasta ul. Podgórna 22, VIII piętro w pokoju 809 wiedzą o tym artykule. Często się zdarza, że jak przeczytam artykuł i wybiorę się do wymienionego pokoju sprawdzić ów plany to okazuje się, iż osoby nic nie wiedzą. Są dwie możliwości: pierwsza – udają dla świętego spokoju, że pierwsze słyszą, druga możliwość – redaktorzy tej strony mają jakieś lepsze źródło i wyprzedzają samych pracowników “liniowych” urzędu. Proponuję lepszy kontakt na linii redakcja – urząd (VIII piętro w pokoju 809 ).

  2. Te informacje podaje sam urząd. Prosimy sprawdzić na stronie urzędu miasta, a także w gazecie samorządowej Łącznik Zielonogórski. Informacje o wyłożonych planach powinny również wisieć na tablicy przed urzędem miasta. Pozdrawiamy!

  3. Tylko, że parę razy natknąłem się na sytuację, iż w pokoju 809 piętro VIII UM robili wielkie oczy. I pytali się skąd mam taką informację.

  4. No cóż Maciej, temat się przeterminował. Prezydent wtedy chciał, a teraz… może być podobnie jak na Zawadzkiego

  5. Jak się okazuje chodzi o działki z drugiej strony ronda, źle została dobrana ilustracja do artykułu.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here