Miasto odpala grilla. Za darmo, legalnie pogrillujesz w parku! (ZDJĘCIA, WIDEO)

1
4792

Radni Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz po raz kolejny inwestują w Parku Piastowskim, a dokładnie na II Piast Polanie. Do tej pory było to jedyne miejsce w mieście i dodatkowo w środku lasu, gdzie można było legalnie rozpalić ognisko. A teraz będzie możliwe także grillowanie, bo radni sfinansowali zakup grilla. Próba nowego sprzętu rozpocznie się w sobotę. Zaproszeni są wszyscy zielonogórzanie. – Stawiamy kiełbaski. Nic ze sobą nie trzeba zabierać. Tylko dobre humory. Start przy amfiteatrze o godz. 12.00. Każdy otrzyma od nas worek i spacerkiem, przy okazji sprzątając las, udamy się na Piast Polanę wspólnie biesiadować. Grill rozpalimy ok. 13.00 – namawia Wysocki.

Radni znów wykładają kasę na II Piast Polanę

Grzegorz Hryniewicz, radny klubu Zielona Razem/ fot. ZielonaNews.pl

Radni już w ubiegłym roku zainwestowali w polanę. Przypomnijmy, że po dewastacji wandali wymagała remontu. Z dymem poszły altanki i ławki, a miejsce na ognisko zostało zniszczone. Rok później II Piast Polanę reaktywowano. Wtedy to radni przekazali 20 tys. zł z tzw. puli radnych, za które kupiono nową infrastrukturę i zorganizowano palenisko. Teraz za kolejne 20 tys. zł kupili grilla. – Postanowiliśmy dołożyć z puli radnych pieniądze właśnie na modernizację tego miejsca. Przeznaczyliśmy pieniądze na grilla, który jest bardzo masywny i na ławki, które są częściowo betonowe. Dodatkowo myślimy, żeby zamontować tutaj fotopułapki, aby wandale nie niszczyli tego miejsca – wyjaśnia Hryniewicz. Miejsca będzie także strzegła policja. – Zgłaszaliśmy policji, żeby w weekendy, zwłaszcza wieczorem i w nocy parę razy wysyłali patrole w to miejsce i żeby sprawdzali, czy osoby się tutaj znajdujące mają pozwolenie na palenia ogniska – wyjaśnia Wysocki.

Jak zarezerwować miejsce na grilla na II Piast Polanie?

Paweł Wysocki, radny klubu Zielona Razem/ fot. ZielonaNews.pl

Oficjalnie odpalenie grilla zaplanowano na sobotę. Ale z grilla będą mogli codziennie korzystać zielonogórzanie, bez żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy zarezerwować miejsce. – Ale trzeba się spieszyć, bo póki co na ognisko każdy grafik weekendowy (sobota i niedziela) do końca sierpnia jest już zarezerwowany. Teraz można już robić także rezerwację na grilla. To świetny pomysł np. na organizację urodzin – wyjaśnia Wysocki. Żeby zarezerwować miejsce na ognisko i grilla wystarczy zadzwonić pod numer 68 353 36 52 do Arkadiusza Orzeszki. – Pan Arkadiusz sprawdza, czy ten termin jest wolny i wydaje pisemną zgodę. Organizujący grilla czy ognisko podpisuje także oświadczenie, że dogasi palenisko – tłumaczy Wysocki. A Hryniewicz dopowiada: Warto skorzystać, bo jest  to miejsce stworzone dla zielonogórzan, żeby mogli się tutaj wspólnie integrować. 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here