Miasto dopłaci ponad 2 mln zł do remontu ul. Batorego przy wiadukcie

4
2316
fot. ZielonaNews.pl

Znamy już wykonawcę przebudowy ul. Batorego przy wiadukcie kolejowym. Jedynym chętnym do realizacji zadania była firma Budimex, która za wykonanie zadania zaproponowała ponad 3 mln zł. To o 2,6 mln zł więcej niż zakładało miasto. Mimo to magistrat dołoży. Koniec remontu planowany jest w sierpniu.

Remont drogi przy wiadukcie

Na remont wiaduktu i przebudowę drogi pod nim czekamy od miesięcy. Realizacja tej inwestycji jest wspólnym przedsięwzięciem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz miasta Zielona Góra. To właśnie PKP odpowiada za remont wiaduktu. Drogą pod nim ma zająć się miasto. Miasto na remont drogi zaplanowało niecałe 700 tys. zł. Budimex zadania podejmie się za 3,3 mln zł. Innych chętnych nie było. Miasto partycypuje także w kosztach przebudowy wiaduktu.

W lutym Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowa S.A. poinformował ZielonaNews.pl, że zakończenie wszystkich prac związanych z przebudową wiaduktu jest zaplanowane na sierpień 2019 r. (czytaj więcej: Koniec prac przy wiadukcie przy ul. Batorego). Wygląda na to, że do tego czasu ma być gotowa także droga, bo w przetargu jasno określono termin zakończenia prac do 31 sierpnia 2019 roku.

4 KOMENTARZE

  1. Ludzie, podpiszcie przelewy i niech to się kończy w końcu. Niech ten BX skończy cały ten bałagan wraz z ul.Dworcową. Jak długo można się babrać ?

  2. No nareszcie ktoś konkretną kasę wyciągnie od miasta.
    Z urzędasami jest tak; jak się ciśnie i to za każdym razem coraz mocniej, to można coś wycisnąć abo? trzeba uważać!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here