Miasto myśli o kolejnym miejskim Sylwestrze. Będzie taki, jak w telewizji?

0
460

Sylwester miejski cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Na parkingu przy Centrum Biznesu stary rok żegnało kilka tysięcy mieszkańców. Czy frekwencja spowodowana jest długoletnią przerwą w organizowaniu tej imprezy, czy po prostu mieszkańcy lubią się wspólnie bawić? To się okaże w przyszłym roku, bo prezydent daje dużą nadzieję na kolejny miejski Sylwester.

Sylwester może będzie, z fajerwerków miasto nie zrezygnuje

Wprawdzie rok dopiero się rozpoczął, a miejski Sylwester został dla większości miłym wspomnieniem, to już pojawiają się pytania o kolejną taką imprezę. Jak twierdził prezydent w budżecie miasta znalazły się pieniądze na zorganizowanie ostatniej miejskiej imprezy w roku 2017. W poprzednich latach po prostu nie było pieniędzy na tę inwestycję. – Formuła, jaką przyjęliśmy w tym roku była dobra i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją powtórzyć w przyszłym – powiedział prezydent Janusz Kubicki podczas audycji w Radiu Index. Warto zauważyć, że budżet na rok 2018 to ponad miliard złotych, pieniędzy więc nie powinno zabraknąć. Przed Sylwestrem w całej Polsce ruszają akcje, mające na celu namawianie do rezygnacji ze sztucznych ogni. Organizatorzy akcji starają się uświadomić społeczeństwo, jak przerażające dla zwierząt są huki fajerwerków. Co na to miasto? Z fajerwerków nie zrezygnuje. Jak twierdzi J. Kubicki to wiekowa tradycja, raz w roku można fajerwerki wystrzelić. Właściciele zwierząt muszą w tym czasie zadbać o swoich pupilów.

Gwiazd nie możemy się spodziewać

Mimo świetnej zabawy z „Sylwestrową Dyskoteką Dorosłego Człowieka”, pojawiły się pytania mieszkańców o imprezę z większym przytupem. – Gwiazd się nie da zaprosić, po pierwsze strasznie się cenią, po drugie grają na koncertach telewizyjnych, a tam stacje starają się prześcignąć, kto będzie miał ładniejszego Sylwestra. Moim zdaniem nasza impreza była udana. Mieszkańcy dobrze się bawili, od małego do dużego – powiedział prezydent i podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. A my przypominamy wam, jak wyglądał miejski Sylwester. Zdjęcia pochodzą z początku imprezy, więc kto z Was był pierwszy, może dostrzeże siebie w galerii (czytaj: Sylwester miejski na zdjęciach).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here