Miasto analizuje sprawę rynku przy ul. Owocowej (WIZUALIZACJE)

0
376
fot. ZielonaNews.pl

Są plany modernizacji rynku przy ul. Owocowej. By udało się je zrealizować konieczna jest zmiana planów zagospodarowania dla tego terenu. W tej sprawie radny Paweł Zalewski złożył interpelację. Teraz magistrat na nią odpowiedział.

Rynek przy ul. Owocowej. Potrzebne zmiany w planach

Radny Paweł Zalewski interpeluje w sprawie ryneczku przy ul. Owocowej. Nakłania by na najbliższej sesji rady miasta radni przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Dzięki temu właściciel targowiska, czyli spółdzielnia “Społem”, będzie mogła przeprowadzić modernizację. Jak wyjaśnia radny Zalewski wniosek w sprawie zmiany planu trafił do urzędu miasta w 2020 roku. Przedstawiono także koncepcję modernizacji targowiska. By jednak ruszyć z pracami konieczna jest zmiana w planach, która polega głównie na usunięciu obecnych planów drogi przebiegającej przez teren rynku. Radny argumentuje, że szybkie przyjęcie planów jest uzasadnione choćby tym, że spółdzielnia posiada aktualnie środku na modernizację targowiska a najlepszy czas na modernizację zbliża się nieubłaganie. (Czytaj więcej: Modernizacja ryneczku przy ul. Owocowej).

Co na to magistrat?

W BIP pojawiła się odpowiedź magistratu na interpelację radnego Zalewskiego. – Aktualnie prowadzone są prace analityczne celem rozpoznania tematu. Po zakończeniu tego etapu będzie możliwe rozważenie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – informuje urząd miasta.

Zobaczcie, jak będzie wyglądać rynek przy ul. Owocowej (WIZUALIZACJE)
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here