Miała prawie 2,5 promila alkoholu. Jechała z dzieckiem i wjechała na torowisko

0
1409
fot. Lubuska Policja

Kobieta miała blisko 2,5 promila w organizmie i wiozła w aucie 6-letnie dziecko. Wracała ze spotkania ze znajomymi.  – Ich przejazd zakończył się na szlaku kolejowym, gdzie kobieta najprawdopodobniej źle skręciła i przejechała wzdłuż torów około 20 metrów. Szczęśliwie w tym miejscu zainstalowane są czujniki, które ostrzegły nadjeżdżający pociąg towarowy, dzięki czemu maszynista wcześniej zwolnił i nie uderzył w pojazd – informuje Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie.

Samochód stał w poprzek torowiska

W sobotę, 17 grudnia tuż przed godziną 23:00 do oficera dyżurnego świebodzińskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o stojącym w poprzek torowiska w rejonie miejscowości Boleń-Szczaniec, pojeździe osobowym, który uniemożliwia przejazd pociągów w obu kierunkach. – Na miejscu, w toku dalszych czynności ustalono, że na przejeździe kolejowym pojazd zjechał na szlak kolejowy i zatrzymał się po przejechaniu około 20 metrów. W pojeździe był włączony silnik i otwarte drzwi, a wszystkie rzeczy osobiste pozostawione na fotelach. Maszynista oświadczył, że to szczęście, że pojazd nie pojechał dalej. W tym miejscu jeszcze zamontowane są czujniki informujące prowadzącego pociąg o przeszkodzie na torach i mógł zmniejszyć prędkość. Gdyby to było dalej, gdzie nie ma czujników, rozpędzony pociąg towarowy nie miałby szans, aby się zatrzymać – tłumaczy policja.

Agresywna wobec policjantów

Jak się okazało w lesie była 50-letnia kobietę oraz jej 6-letnie dziecko. Kobieta była pod wpływem a wyniki badania trzeźwości wykazał, że miała prawie 2,5 promila alkoholu we krwi! – Ustalenia wskazały, że na spotkaniu miała ona wypić alkohol, a następnie po sprzeczce zdecydować się, ruszyć do domu w miejscowości Sulechów. Kobieta została w związku z sytuacją zatrzymana a jej dziecko przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie. To jednak nie był koniec złych decyzji podjętych tej nocy przez 50-latkę. Stawała się ona coraz bardziej agresywna i znieważyła interweniujących wobec niej policjantów. Po przewiezieniu do komendy zdecydowała się wobec jednego z nich nawet na groźby. O jej dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Świebodzinie – tłumaczy policja.

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie przedstawiła kobiecie zarzuty, między innymi właśnie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości czy znieważenia funkcjonariuszy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2. Zatrzymane zostało jej również prawo jŹr

Opracował: aspirant Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here