Miał 4 promile alkoholu i jechał na rowerze!

0
309
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED wczoraj zatrzymali rowerzystę, który miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Jechał zygzakiem przed maską radiowozu na drodze Jeleniów – Niwiska.
– Zielonogórską grupę SPEED podczas patroli możemy spotkać nie tylko na głównych drogach naszego powiatu, ale również w mniej oczywistych miejscach i małych miejscowościach, których mieszkańcy często skarżą się na zbyt szybką jazdę kierowców. Dlatego podczas wczorajszej popołudniowej służby policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED znaleźli się na drodze pomiędzy Jeleniowem a Niwiskami – informuje zielonogórska policja.

fot. KMP Zielona Góra
Tuż przed miejscowością zauważyli rowerzystę, który jechał zygzakiem i z ledwością utrzymywał się na siodełku…. – Policjanci zatrzymali mężczyznę od którego natychmiast poczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało mieszkaniec Niwisk miał w organizmie ponad 4 promile! Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Jego rower został przekazany trzeźwej osobie, która zobowiązała się odprowadzić zarówno pojazd jak i jego właściciela do miejsca zamieszkania – wyjaśnia policja.

Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat w wysokości co najmniej 2500 złotych. Jazda po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) to mandat w wysokości co najmniej 1000 złotych.
fot. KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here