Mężczyzna stał za barierkami na wiadukcie nad drogą ekspresową

0
57
fot. Lubuska Policja

Mężczyzna stał za barierkami na wiadukcie nad drogą ekspresową. Dzięki skutecznym działaniom dwójki świebodzińskich policjantów, starszego posterunkowego Adama Kamyszka i posterunkowego Andrzeja Golc prawdopodobnie zapobieżono tragedii. Mundurowi przedostali mężczyznę na bezpieczną stronę i przekazali pod profesjonalną opiekę medyczną.

Policjanci musieli znaleźć mężczyznę

Dwójka świebodzińskich policjantów w sobotni wieczór została skierowana na interwencje do jednej miejscowości w Gminie Świebodzin. Zgłoszenie dotyczyło oddalenia się mężczyzny, który był w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego i jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. – Policjanci zaczęli typować możliwe miejsca, do których 30-latek mógł się pójść i metodycznie je sprawdzać. Jedno z nich okazało się trafione. Mężczyzna został przez nich zauważony na jednym z wiaduktów nad trasą ekspresową. Niestety znajdował się już po drugiej stronie barierek. Policjanci zaczęli z mężczyzną rozmawiać. Spokojna i wyważona rozmowa pozwoliła im się stopniowo zbliżać do niego. Kiedy już znajdowali się dostatecznie blisko, błyskawicznie skoczyli, chwycili mężczyznę i przełożyli go na bezpieczną stronę. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki ich zaangażowaniu, zachowaniu zimnej krwi i odpowiednim działaniom udało się ocalić kolejne życie – wyjaśnia Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Osoba pozostające w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy poprzez kontakt telefoniczny na infoliniach na przykład w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123. Przypominamy, że w przypadku sytuacji wymagającej niezwłocznej pomocy ponieważ zagrożone jest życie i zdrowie drugiego człowieka należy zadzwonić pod numer 112. W takich sytuacjach liczy się czas.

Źródło: Lubuska Policja,

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here