Meble sklep internetowy czy stacjonarny – kilka praktycznych uwag dla konsumentów

0
97
fot. materiały prasowe

Kupowanie przez Internet, to już codzienność. Jednak, o ile zakup drobnych przedmiotów codziennego użytku nie wzbudza wątpliwości, o tyle informacja, że ktoś zakupił meble w sklepie internetowym nie należy do powszechnych. Z reguły kupujący uznawany jest za osobę bardzo odważną, no bo jak można zdecydować się na zakup łóżka do sypialni, jeśli nie zrobiliśmy próby miękkości materaca?

Zakupy online a tradycyjne

Jeśli ktoś boi się kupować meble przez Internet, to nie powinien kupować ubrań, zabawek butów – przecież tego również się nie dotyka, mierzy, sprawdza rozmiaru. Każdy zakup dokonywany w sposób konwencjonalny lub za pomocą sieci jest chroniony prawnie. Sprzedający meble sklep internetowy musi stosować dokładnie te same warunki rękojmi chroniącej konsumenta, jak każdy sklep stacjonarny. Jeśli kupione meble do sypialni nie spełnią naszych oczekiwań możemy je zwrócić do sprzedawcy.

Meble do sypialni – co jest ważne przy zakupie.

Klienci poszukujący nowych mebli do sypialni czy innych pomieszczeń potrzebują czasu na dokonanie wyboru. Na odwiedzanie kolejnych salonów meblowych trzeba mieć tego czasu bardzo dużo. Kupując w Internecie możemy przeglądać oferty w każdej wolnej chwili, bez wychodzenia z domu, bez konieczności przemierzania wielu kilometrów dzielących nas od galerii handlowych.

Przy zakupie najważniejsze są nasze preferencje i potrzeby. W zależności od wielkości sypialni wybieramy odkreśloną ilość mebli. Od naszego wzrostu zależy wielkość łóżka do sypialni, a nasz gust decyduje o materiale, z jakiego są meble wykonane, sposobie ich wykończenie, kolorach, fakturach itp.

Łóżka do sypialni idealne – jak takie kupić?

Łóżko wygodne, to przede wszystkim rama o odpowiednich wymiarach. Zbyt wąskie i za krótkie łóżka do sypialni zmuszają użytkowników do podwijania nóg, przyjmowania niewygodnych pozycji. Pojedyncze łóżko nie powinno być węższe jak 80 cm i mieć długość o 20 cm większą od wzrostu użytkownika. Łóżka podwójne to minimum 140 cm szerokości.

Prawdziwie komfortowo czujemy się na łóżkach szerokich i długich wyłożonych odpowiednimi materacami. Co to znaczy? Odpowiednia w materacu powinna być jego grubość, która decyduje w głównej mierze o twardości.

Dobór twardości materaca nie jest wyłącznie kwestią upodobań – to ważny czynnik wpływający na jakość snu, a więc na samopoczucie i zdrowie człowieka. Osoby z nadwagą powinny wybrać materac bardziej miękki. Użytkownicy o normalnej budowie dla swojego dobra powinni spać na materacach twardych. Jednak jakiekolwiek deficyty zdrowotne w zakresie układu ruchu mogą powodować konieczność doboru innych parametrów materaca. W takim wypadku najlepiej konsultować zakup z fizjoterapeutą lub lekarzem ortopedą. W każdym salonie meblowym można także uzyskać porady konsultantów w tym zakresie.

Indywidualne preferencje dotyczą wyboru materiału, z jakiego zrobiona jest rama łóżka. Klienci decydują, czy rama ma stać bezpośrednio na podłodze, czy opierać się o wyższe nóżki oraz czy łóżko ma być wyposażone w pojemnik na pościel, zagłówki, schowki, oświetlenie na wezgłowiu, stelaż na baldachim.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here