Maszyny komunalne od POM Augustów

0
105
fot. materiały prasowe

Maszyny komunalne to urządzenia służące do wykonywania usług o charakterze technicznym. Najczęściej używane są przez firmy sprzątające i komunalne. Pozwalają wykonać przeróżne usługi komunalne mające na celu ochronę środowiska i dbałość o czystość. Za pomocą maszyn komunalnych przeprowadza się różnego rodzaju prace, między innymi oczyszcza, sprząta, odśnieża i konserwuje tereny zielone, ulice, chodniki oraz dba o czystości zbiorników wodnych.

Podział maszyn komunalnych

Maszyny komunalne można podzielić ze względu na rodzaj usług, do którego wykonywania zostały wyprodukowane. Wyróżniamy, zatem maszyny komunalne takie jak:

  •       maszyny sprzątające – zamiatarki
  •       przeznaczone do prac i usług zimowych – pługi, rozsiewacze
  •       przeznaczone do pielęgnacji terenów zielonych – kosiarki
  •       przeznaczone do zbierania, przetwarzania i segregacji odpadów

Maszyny komunalne to urządzenia, które bardzo często służą do wykonywania usług publicznych np. odśnieżanie chodników. Dlatego też muszą być używane przez osoby umiejące się nimi posługiwać i mające do tego celu odpowiednie kwalifikacje. Maszyny komunalne mogą poruszać się samodzielnie po drogach publicznych lub po drogach niepublicznych. Ponadto w zależności od rodzaju maszyny komunalne można instalować w podwoziach pojazdów. W przypadku maszyn poruszających się po drogach publicznych musimy pamiętać, że powinny być one ubezpieczone (ubezpieczenie OC).

Najczęściej używane maszyny komunalne

Do najpopularniejszych rodzajów maszyn komunalnych należą zamiatarki, rozsiewacze oraz urządzenia pompujące. Produkcją tychże urządzeń zajmuje się między innymi renomowany producent POM Augustów.

POM Augustów posiada w swojej ofercie niezawodne rozsiewacze komunalne do piasku i soli, zamiatarki oraz urządzenia pompujące. Rozsiewacze komunalne POM Augustów idealnie sprawdzają się podczas zimowych prac drogowych. Pozwalają na dokładne posypywanie nawierzchni chodników i jezdni piaskiem oraz solą. Wyposażone są w elektryczne sterowanie, które daje możliwość dowolnego ustawienia wysiewu. Najczęściej wybieranymi modelami rozsiewaczy POM Augustów są N065 i Motyl. Oba urządzenia wyprodukowane są z wysokiej jakości stali odpornej na działanie soli i korozję. Kolejnymi profesjonalnymi urządzeniami marki POM Augustów są zamiatarki ciągnikowe. Idealnie sprawdzają się podczas całorocznego czyszczenia nawierzchni drogowych. Pozwalają na zbiór i segregację odpadów oraz usunięcie zanieczyszczeń za pomocą wody i szczotki. POM Augustów zajmuje się również produkcją urządzeń pompujących, które najczęściej używane są do wypompowania ścieków komunalnych.

Zamiatarki – charakterystyka

Zamiatarki to funkcjonalne urządzenia, które mogą być stosowane przez cały rok. Zazwyczaj są wyposażone w system zraszania wodą oraz specjalną szczotkę. Wiele modeli zamiatarek posiada funkcję hydraulicznego opróżnia zbiornika na śmieci. Pozwalają skutecznie oczyścić utwardzone powierzchnie np. ulice, chodniki, parkingi i inne. Znalazły zastosowanie w przedsiębiorstwach drogowych (oczyszczanie podłoża przed wylaniem asfaltu) oraz w licznych zakładach komunalnych, gospodarczych, rolnych, leśnych i wodnych.

Rozsiewacze komunalne – charakterystyka

Rozsiewacze komunalne pozwalają dokładnie wysiewać piasek i sól. Używane są na ulicach, chodnikach i parkingach. Posiadają podajnik taśmowy, który umożliwia bezproblemowe rozsiewanie materiału, dzięki temu nawierzchnie nie pokrywają się lodem. Dobrej jakości rozsiewacze komunalne wykonywane są z odpornej stali, która nie ulega korozji i nie niszczy się przez stałe działanie soli.

Współcześnie bardzo popularnym rozsiewaczem komunalnym jest rozsiewacz N031M wyprodukowany przez POM Augustów. Wyposażony jest w dodatkowe elementy: wózek jezdny i zasuwę hydrauliczną. Do wózka jezdnego przymocowuje się rozsiewacz, dzięki temu jest on bardziej funkcjonalny i sprawdza się w trudnych warunkach.

Pompy do cieczy – charakterystyka

Pompy do cieczy używane są w gospodarstwach rolnych, jak również zakładach komunalnych. Sprawdzają się przy przeróżnych pracach i zabiegach melioracyjnych. Wykorzystywane są do wypompowania cieczy z zbiorników szamb, wykopów ziemnych, zalanych pomieszczeń i innych rodzajów zbiorników.

Wysokiej jakości pompy do cieczy produkowane są przez POM Augustów, wśród nich znajduje się pompa do cieczy N 406. Model N 406 może być użytkowany do wypompowywania gnojowicy, fekalii, ścieków komunalnych, wody oraz innych cieczy nie zawierających zanieczyszczeń stałych.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here