Masz trudności ze znalezieniem pracy? Zobacz, czemu warto poszukać pracy zdalnej w Gorzowie Wielkopolskim

0
70
fot. materiały prasowe

Jeśli Twój zawód wiąże się z pracą biurową i nie możesz znaleźć dobrej oferty w Zielonej Górze, to jeszcze nic straconego. Praca zdalna ma się dobrze i wiele firm jest wciąż otwartych na zatrudnianie osób z innych miast. Możesz zwrócić się na przykład ku ofertom z Gorzowa Wielkopolskiego. Sprawdziliśmy, kto ma największe szanse na znalezienie pracy zdalnej właśnie tutaj.

Praca zdalna lub hybrydowa w mieście, w którym szuka się wielu kandydatów

Prawie półtorej godziny jazdy samochodem to nieco za dużo, aby myśleć o podjęciu pracy w Gorzowie Wielkopolskim. Sytuacja zmienia się jednak, jeśli wziąć pod uwagę pracę zdalną lub nawet pracę hybrydową w drugiej stolicy województwa lubuskiego.

Dojazd do miejsca zatrudnienia jedynie dwa razy w tygodniu lub na przykład raz na miesiąc czy kwartał nie jest już tak uciążliwą perspektywą, jeśli firma z Gorzowa Wielkopolskiego będzie nam w stanie zapewnić lepsze warunki pracy — wyższe płace i bardziej perspektywiczne stanowisko.

Wskazania badania “Barometru Zawodów” pokazują, że Gorzów Wielkopolski jest bardzo dobrym miejscem do poszukiwania zatrudnienia w 2024 roku. Prognozuje się tu ogromne deficyty pracowników. Przedsiębiorstwa działające w tym mieście w najróżniejszych branżach będą mieć problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do swoich zespołów.

Oznacza to dostępność wielu ofert pracy w różnych zawodach, a także możliwość negocjowania proponowanych warunków zatrudnienia na zdecydowaną korzyść pracownika. Kogo poszukują pracodawcy z Gorzowa Wielkopolskiego, a kto niekoniecznie może, tak samo łatwo, znaleźć zatrudnienie w Zielonej Górze?

Tych specjalistów jest zbyt wielu w Zielonej Górze, ale mogą znaleźć pracę w Gorzowie Wielkopolskim

Ogłoszeń dla siebie, wśród ofert pracy z Gorzowa Wielkopolskiego, dostępnych na przykład tutaj: https://www.gowork.pl/praca/gorzow-wielkopolski;l, zdecydowanie powinni poszukać ekonomiści, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy. Osoby o takim wykształceniu mają szansę znaleźć pracę zdalną, a w Zielonej Górze spotka ich tylko ogromna konkurencja na rynku zatrudnienia.

Lokalne firmy nie będą w stanie wchłonąć tak dużej liczby absolwentów właśnie tych kierunków. Podobna sytuacja dotknie techników informatyków oraz pracowników ds. techniki dentystycznej. Oni również mogliby szukać pracy w Gorzowie Wielkopolskim, ale najpewniej musieliby się liczyć z długimi dojazdami. Obecnie na rynku pracy w Gorzowie Wielkopolskim bardzo pożądani są także specjaliści ds. elektroniki, automatyki i robotyki.

Praca projektowa takich fachowców, wykonywana głównie przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych, mogłaby być z powodzeniem realizowana w trybie zdalnym lub hybrydowym. Niewykluczone, że pracodawca z Gorzowa Wielkopolskiego chciałby, aby specjalista pojawił się raz na jakiś czas w fabryce czy biurze, ale, pomimo tego, warto rozważyć zatrudnienie w Gorzowie Wielkopolskim właśnie na tym stanowisku.

Na kogo jeszcze otwiera się rynek pracy zdalnej w Gorzowie Wielkopolskim?

Najmniejszych problemów z pełną pracą zdalną nie ma natomiast w branży IT, a okazuje się, że firmy z Gorzowa Wielkopolskiego bardzo poszukują informatyków z różnych obszarów. Oferty dla siebie znajdą tu administratorzy stron internetowych, analitycy, testerzy, operatorzy systemów teleinformatycznych, projektanci i administratorzy baz danych oraz programiści.

Rynek pracy zdalnej w Gorzowie Wielkopolskim jest po części otwarty ponadto na kierowników ds. zarządzania i obsługi biznesu, bibliotekoznawców, bibliotekarzy i specjalistów ds. informacji naukowej, pracowników ds. rachunkowości i księgowości oraz doświadczonych i samodzielnych specjalistów ds. administracji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here