Marszałek Polak krytykuje prezydenta. Konflikt narasta

2
753
fot. Lubuskie

Politycznej przyjaźni między marszałek Elżbietą Anną Polak, a prezydentem Kubickim chyba już nie będzie. Prezydent zarzuca marszałek wstrzymanie ważnych dla miasta projektów, a marszałek zarzuca prezydentowi brak wiarygodności. Im bliżej wyborów, tym konflikt coraz ostrzejszy.

Miliardowy budżet dzięki województwu

Dziś, podczas audycji w Radiu Zachód, marszałek Polak z przykrością skomentowała działania i zachowania prezydenta miasta Zielona Góra określając włodarza niewiarygodnym partnerem. A słowa te padły przy okazji rozmowy o dofinansowaniu lotniska Zielona Góra/Babimost.

Redaktor Janusz Życzkowski pytał o port lotniczy Zielona Góra/Babimost a konkretnie o dofinansowanie, które miało udzielić miasto Zielona Góra, a niestety tego nie zrobiło.  – Przykro mi to potwierdzić, ale dotacja za ubiegły rok nie wpłynęła, chociaż zwiększyliśmy ilość połączeń do Warszawy – powiedziała E. Polak. Podkreśliła, że warto było zainwestować w infrastrukturę, bo port się rozwija, czego świadectwem są statystyki. – Jestem zdumiona, że są jakieś wątpliwości. Bo przecież przez wiele lat Zielona Góra wspierała rozwój portów dotacją w wysokości 2 mln zł – mówiła. Wyjaśniła, że zaległości uniemożliwią w tym roku uruchomienie kolejnych połączeń. – Chcieliśmy takie nowe połączenia otworzyć – wyjaśniła E. Polak. Skomentowała wprost na antenie radia, że prezydent nie jest wiarygodnym partnerem. – Realizacja wielu zadań jest możliwa dzięki dobrej współpracy, przede wszystkim wiarygodności partnerów i ich przewidywalności. Niestety prezydent Kubicki jest daleki od takich standardów – skwitowała.

Podkreślała również zasługi zarządu województwa w tegorocznym budżecie miasta.  – Miasto Zielona Góra, dzięki zarządowi województwa ma miliardowy budżet, po to, żeby miasta stołeczne promieniowały na region. Tymczasem to zarząd województwa utrzymuje teatr w Zielonej Górze, filharmonie, szpital, a także port lotniczy w Zielonej Górze – powiedziała Elżbieta Polak podczas audycji w Radiu Zachód.

Przypominamy, że prezydent po zablokowaniu planów rewitalizacyjnych niejednokrotnie  podkreślał, że to z winy marszałek nie doszło choćby do remontu Parku Tysiąclecia. O obecny stan amfiteatru również obarczył E. Polak (czytaj: Park Tysiąclecia nie będzie remontowany z winy E. Polak?).

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here