Marsz przeciwko sprowadzeniu uchodźców do Zielonej Góry

22
4315
marsz przeciwko uchodźcom w Zielonej Górze
fot. fanpage Rota Rzeczypospolitej - lubuskie

21 stycznia zielonogórscy narodowcy organizują marsz przeciwko przyjmowaniu do Zielonej Góry uchodźców.  Godzina i miejsce nie są jeszcze znane, bo dziś wpłynął wniosek do urzędu i organizatorzy czekają na odpowiedź.  Wiadomo, że będzie to centrum miasta, godziny popołudniowe.

Marsz przeciw uchodźcom

– To jest akcja protestacyjna przeciwko pomysłom sprowadzania tu kogokolwiek, w sytuacji gdy mamy problemy z utrzymaniem naszych dzieci, bezdomnych, samotnych matek z dziećmi – wyjaśnia Aldona Dajworska z Rota Rzeczypospolitej.  I wyjaśnia, że nie chodzi o protest przeciwko ludziom innej narodowości, nacji, kultury. – Nie jesteśmy wrogo nastawieni do innych kultur. Większość z nas chodzi na kebab do Turka. Nie ma to znaczenia. Nam nie chodzi o to, żeby nie osiedlali się u nas ludzie innej narodowości. Bo właściciele kababu, czy baru z chińskim jedzeniem, prowadzą ludzie, którzy musieli złożyć legalne dokumenty i spełnić określone warunki, żeby dostać wizę. Żeby mogli tu przyjechać to muszą udokumentować swoje pochodzenie. I państwo ich weryfikuje. Oni ciężko pracują, nikt ich tu nie utrzymuje, płacą podatki. I podlegają pod prawo. Jeśli coś źle robi, to odbiera mu się kartę pobytu i opuszcza nasz kraj. Jesteśmy za tym, żeby przyjeżdżali do Zielonej Góry, ale nie żeby ktoś przyjeżdżał na nasz garnuszek i nie godzimy się by to byli ludzie niewiadomego pochodzenia – wyjaśnia organizatorka akcji.

Marsz jest odpowiedzią na pomysł Wspólnej ZG by do miasta wprowadzić rodzinę z Aleppo. Pisaliśmy o tym  https://www.zielonanews.pl/uchodzcy-w-miescie-co-mysla-mieszkancy-2741/

O szczegółach dotyczących marszu będziemy informować.

PODZIEL SIĘ

22 KOMENTARZE

 1. Niech sobie ci lekkomyślni ze Wspólnej ZG wezmą brudasów pod własne dachy i ich utrzymują. 12 lat płacę tu podatki i dla mnie i mojej rodziny mieszkania nie ma. Muszę wynajmować…

 2. Przypominam, że w Aleppo jest wojna i giną tam również chrześcijanie. Sprowadzanie rzeszy uchodźców bez kontroli to rzecz jasna głupota ale pomoc dla jednej rodziny, którą można sprawdzić przed przybyciem to raczej akt miłosierdzia niż wielka imigracja.
  Rozumiem, że można mieć obawy tylko czemu wpierw organizuje się marsze zamiast usiąść i normalnie porozmawiać i ustalic zasady sprowadzenia takiej rodziny.

 3. Tak ladnie brzmi idea tego marszu. A potem wyjdzie banda na ulice I zaczna krzyczec jak ostatnio J… Allacha I inne plugastwa pod Kebabem.

 4. jestem za marszem !!! Koniec z utrzymywaniem nierobów !!! Dlaczego taki imigrant z miłosierdzia dostaje 2100zł za nic a nasz rodowity bezrobotny ma około 700zł brutto. Nie ma zgody na takie traktowanie Polaków.

 5. Należy odróżnić tak jak napisano w treści uchodźców ubiegających się faktycznie o azyl i szukających później pracy od uchodźców-terrorystów.
  Jestem za marszem, ale za innymi hasłami.
  Nie zamierzam tolerować innej kultury,która odpowiada agresją za przyjęcie ich w opiekę, oraz docierając do pewnego państwa w oczekiwaniu tjw. azylu powinny się liczyć z ich kultura,historią,religia, a nie wypieraniu tych rzeczy na swoją korzyść, czy też nacji.
  Ponad to przed podjęciem jakichkolwiek kroków w tym kierunku, należy nie zapominać o chorobach, które zapewne są przenoszone, wraz z tymi osobami.
  Kwestia choroby: eboli
  Zanikł, dlaczego ?
  Podsumowując jestem za marszem, ale pod innymi hasłami.

 6. Mieszkam w Berlinie od ponad 19 lat, ale takiego balaganu jaki tu panuje od ok 1,5roku to nie widzialem nigdzie. Idziesz z dzieckiem do lekarza a on nie ma pojecia co to za wirus i jak go zwalczac. W niemieckim przedszkolu ( katolickim) sciagnieto krzyz znak wiary aby Rodzice innej narodowosci dobze sie czuli, swinskie pokarmy wycofano, a dzieciom sie serwuje co drugi dzien kuskus i Spagetti bez miesa. Odmowiono mieszkania dla znajomej z 3 dzieci bo dwoch kuzynow dostalo pierszenstwo wynajmu ( uchoddzcy) … . Taka chcecie Polske to ich przygarnijcie

 7. wszyscy musimy w tym protescie uczestniczyc im wiecej nas bd tym bardziej mozliwe ze te osoby z aleppo nawet nie wjada do zg

 8. Macie wszyscy racie jak .Moją koleżankę w Nimczeh zgwaciło dwóch uchodźców połamane jej miednice i jest w ciężkim stanie .Jestem stanowczo Przeciwko

 9. Popieram Ten Protest, Oraz Zachęcam Wszystkich do Wzięcia Udziału w tym Proteście przeciw sprowadzeniu Uchodźców do Zielonej Góry….

 10. Prosicie o zachowanie spokoju w trakcie protestu, a jednak w Waszym plakacie propagujecie zawiść i nienawiść Zielonogórzan względem Innych. Twierdzicie, że uchodźcy “wzbogacą kulturalnie” Wasze żony, matki i dzieci poprzez gwałty i inne akty przemocy.
  To są ludzie. Ludzie, którym odbieracie szacunek i godność. Wśród tych ludzi mogą się znajdować cudowne, niezwykłe, zjawiskowe indywidualności. Wśród tych ludzi mogą się znajdować przyszli lekarze, prawnicy, pisarze, malarze i architekci. Wśród tych ludzi na pewno znajdują się kobiety, mężczyźni, matki, ojcowie, żony, mężowie, dzieci, siostry, bracia. I każdy z nich czuje. Każdy z nich chce przeżyć swoje życie.
  Strach jest normalną reakcją człowieka na nowe sytuacje. Rozumiem to. Rozumiem też to, że mamy prawo do wygłaszania naszego punktu widzenia. Mamy prawo do niezgodzenia się na przyjęcie uchodźców do miasta. Ale na Boga – róbmy to z poszanowaniem drugiego człowieka. Róbmy to bez złośliwości i samonapędzającej się nienawiści. Zło jest banalne. Nie dajmy mu się zwieść.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here