Co z mapą ścieżek rowerowych?

5
13722
Rajd Rowerowy po Wzgórzach Piastowskich
fot. Rowerem do Przodu, Facebook

Od ilości nowych ścieżek rowerowych można dostać zawrotu głowy. Nowe drogi powstają w całym mieście, a sieć istniejących jest całkiem spora. Zielonogórzanie pytają, co z mapą ścieżek rowerowych? – Dobrze by było mieć taką mapę, żeby wiedzieć, gdzie bezpiecznie i komfortowo można popedałować w mieście – pisze nasza Czytelniczka.

Elektroniczna mapa ścieżek rowerowych w Zielonej Górze

Elektroniczna mapa ścieżek rowerowych już powstaje. Tworzą ją pracownicy informacji turystycznej, którzy na rowerze przejechali już sporo kilometrów. – Mamy już zdefiniowanych 19 km ścieżek – powiedział nam Michał Adamczewski z Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej. Główne drogi rowerowe już są w systemie. – Zostaje do przejechania ul. Podgórna, Szosa Kisielińska, os. Cegielnia. Teraz wprowadzamy też dane do systemu – mówi M. Adamczewski. Mapa na razie będzie mapą elektroniczna, a później powstanie mapa papierowa. Póki co uwzględnione są ścieżki, które istnieją, nie ma tych, które są w budowie. – Ale będą na bieżące dodawane do systemu, jak będą już dostępne – zapewnia Adamczewski.

Informacja turystyczna zachęca także mieszkańców do udziału w realizacji mapy. Można na facebooku pod postem informacji turystycznej wpisywać mniej znane i dostępne ścieżki rowerowe (TUTAJ). Nie wiadomo, kiedy mapa będzie gotowa, ale jest szansa, że skorzystamy z niej jeszcze przed wakacjami.

Poniższy plan jest tylko koncepcją poglądową. Nie jest to plan w pełni aktualny, ale możecie mniej więcej zorientować się w planie ścieżek istniejących i tych zaplanowanych do budowy (DO POBRANIA TAKŻE TUTAJ MAPA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH – KONCEPCJA)

5 KOMENTARZE

  1. A ja zapraszam na ulicę Towarową… właśnie budują tu ścieżki rowerowe…i to będzie najbardziej niebezpieczna ścieżka w mieście…poprowadzona 30 cm od granic posesji przez wyjazdy z podwórek…na jej trasie cztery garaże których drzwi będą sięgały na ścieżkę i przejazd w poprzek ulicy na zakręcie pod wiaduktem…projektantowi gratuluję.

  2. Mapa miała być do wakacji tylko którego roku? Mamy czerwiec 2020 i nic nowszego poza tą opublikowana w 2018 nie znalazłem. Czy ktoś wie gdzie szukać?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here