Magistrat podnosi czynsz za mieszkania. Rocznie to nawet tysiące złotych więcej

7
2500
fot. ZielonaNews.pl

Od kwietnia wzrosły opłaty za śmieci. Teraz magistrat podnosi czynsze. Wzrost opłat jest znaczny, bo wynosi nawet 3 zł za mkw, co w rocznym bilansie uszczupli portfel tych, którzy mieszkają w lokalach będących w zasobach miasta.

Podwyżki odczują z pewnością lokatorzy większych mieszkań. I tak w przypadku czynszu dla mieszkania o wielkości ok. 50 mkw opłata rocznie wzrośnie o ok. 1,8 zł. Zamiast zatem miesięcznie płacić 318 zł lokatorzy zapłacą 475 zł. W przypadku mieszkań mających 60 mkw wzrost sięgnie nawet 2 tys. zł (poniżej znajdziecie przed i po podwyżce). – Skandalicznie duża podwyżka jest skutkiem nie podnoszenia cen przez lata, co dziś ma tłumaczyć, dlaczego jest tak duża. Tylko nikt nie wczuł się w sytuację mieszkańców, którym stawka czynszu podniesie się o 50%! – komentuje Grzegorz Maćkowiak z PiS.

Wysokość czynszów w po podwyżce w Zielonej Górze
W zarządzeniu (znajdziecie je tutaj –> Czynsz Zielona Góra) ustalono, że miesięczne stawki czynszu najmu za 1m2 powierzchni użytkowej na terenie Miasta Zielona Góra z wyłączeniem Dzielnicy Nowe Miasto wyniosą:
– dla lokali mieszkalnych w wysokości – 9,50 zł;
– dla  lokali socjalnych w wysokości – 1,06 zł;
– dla lokali socjalnych w budynku przy ul. St. Batorego w Zielonej Górze – 3,30 zł;
– dla lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Anny Jagiellonki 19 d, e, f – 3,00 zł;
– dla lokali socjalnych w budynkach przy ul. Osiedle Śląskie 5 e, f, g – 3,00 zł

W zarządzaniu z 2014, które ustalało poprzednią wysokość czynszu stawki te wyglądały następująco:

– lokali mieszkalnych w wysokości – 6,36 zł;
– lokali socjalnych wysokości – 0,71 zł;
– lokali socjalnych w budynku przy ul. Stefana Batorego w Zielonej Górze – 2,20 zł;
– lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Anny Jagiellonki 19 d,e,f – 3 zł.

Stawki czynszu wynikające z niniejszego zarządzenia obejmować będą zarówno obecnych
jak i nowych najemców.

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Chodzi o lokale komunalne? No czas najwyższy! Ich lokatorzy przyzwyczaili się, że wszystko jest za darmo: mieszkanie “spada z nieba”, remonty “same się opłacają” – czas przestać do nich dokładać z podatków. Niech chociaż symbolicznie ponoszą skutki życia w nieswoich mieszkaniach! Pewnie do głowy im nie przychodzi, ile kosztów ponoszą ludzie za małe mieszkania z dużą hipoteką, prawda?????

  2. Większość lokali komunalnych bądź też socjalnych jest zadłużonych ludzi i tak już nie “stać”albo przyzwyczaili się że przecież nikt nich nie wygoni,bo gdzie….. Więc ci co nie płacili dalej płacić nie będą. A ci co płacą żadnych profitów też z tej podwyżki mieć nie będą bo jak kamienice były w opłakanym stanie tak będą bo p. Prezydent rzekomo nie ma funduszy. Większość ludzi w komienicach nie ma centralnego, toalet, dachy dziurawe, wszechobecna wilgoć, ogólnie brak warunków godnych do mieszkaniu a nie wspomnę o klatkach schodowych i elewacjach które straszą. Chcą podwyżki robić a kiedy wezma się za robotę? Może wkoncu ktoś zakasa rękawy wyjdzie zza biurka i przejdzie się po terenie i ustala plan działań jak zadbać o lokale użytkowe miasta

  3. Po prawie 500zl miesięcznie za czynsze w mieszkaniach komunalnych zgroza…. Bez c.o z WC na korytarzu i plesnia na ścianach, itp. brawo panie Prezydencie 👏 tyle kasy za mieszkania które niekiedy są zagrozenieniem dla mieszkańców a nie domem i oaza spokoju

  4. Ludzie swoje własnościowe mieszkania remontują kosztem pracy i wielu wyrzeczeń. Też zakładają c.o. robią sobie łazienki – to kwestia wyboru. Przechlać, przetracić i załatwiać się w wc na korytarzu, CZY ZAPŁACIĆ ZE SWOICH PIENIĘDZY ZA SWÓJ LEPSZY STANDARD ŻYCIA? Dlaczego znowu remonty i lepsze życie ma komunalnikom społeczeństwo fundować????? Chcą mieć lepiej – NIECH SOBIE SAMI ZAPŁACĄ!!!!

  5. Rozumiem, że własnościowe mieszkania są remontowane przez właścicieli, a komunalne remontuje miasto. Gdybym o tym wiedziała, to już dawno wnioskowałabym o remont łazienki, założenie paneli, pomalowanie ścian i wymianę okien. A ja to wszystko robiłam we własnym zakresie. A tak na marginesie, słyszałam, że osoby używające więcej niż 3 znaków interpunkcyjnych, mają problemy z osobowością.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here