Lubuskie: ponad 23,8 tys. wniosków o 500 plus w 5 dni

0
224
fot. ZielonaNews.pl

Od 1 lutego można składać wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. W ciągu pierwszych 5 dni od rozpoczęcia naboru lubuszanie złożyli przeszło 23,8 tys. wniosków.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz co jest nowością – bezpłatnej aplikacji mZUS. Wystarczy ją ściągnąć na swój telefon i powiązać z profilem na PUE ZUS. Złożenie wniosku dzięki aplikacji jest najwygodniejszą formą i trwa zaledwie kilka minut.

Środki są wypłacane bezgotówkowo na wskazany we wniosku numer konta. Pisma, informacje i decyzje dotyczące 500 plus przekazywane są elektronicznie przez PUE ZUS. W przypadku, gdy na platformie pojawi się ważna informacja dotycząca świadczenia, rodzice otrzymają powiadomienie mailem, SMS lub w aplikacji.

Jeśli złożymy prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia ZUS wypłaci pierwsze świadczenie do 30 czerwca 2023 r. Jeśli wniosek wpłynie w maju, świadczenie otrzymamy do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia, także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły.

W ubiegłym roku lubuskie placówki ZUS przyjęły przeszło 146 tys. wniosków na ponad 206,5 tys. dzieci na łączna kwotę ponad 103 mln zł.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here