Lubuskie najbardziej tolerancyjne? Apel do mieszkańców [SONDA]

2
870
fot. ZielonaNews.pl

Zarząd Województwa Lubuskiego opublikował apel, w którym wzywa mieszkańców do równego traktowania, tolerancji i niedyskryminacji. Elżbieta Polak podkreśla w nim, że nasze województwo jest najbardziej tolerancyjnym i otwartym regionem w Polsce. A co myślą o tym nasi Czytelnicy? Zapraszamy do udziału w sondzie pod artykułem.

Poniżej treść apelu:

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi. Szacunek, tolerancja i poszanowanie godności drugiego człowieka to wartości, które powinny towarzyszyć każdemu z nas – na każdym etapie życia i w każdej sytuacji. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje nam, iż wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, a każdy z nas jest zobowiązany szanować wolność i prawa innych.

Zarząd Województwa Lubuskiego apeluje do wszystkich mieszkańców naszego regionu o poszanowanie godności drugiego człowieka oraz respektowanie jego praw, a w szczególności dotyczy to praw osób należących do mniejszości. Apelujemy o uszanowanie takich wartości jak wolność, równość i demokracja.

Dbamy o to, aby każdy mieszkaniec Województwa Lubuskiego oraz osoby przebywające na jego terenie czuły się bezpiecznie i mogły w pełni korzystać ze swobód obywatelskich, bez strachu i obawy przed doznaniem agresji oraz dyskryminacji. Nikt nie zasługuje na to, aby stać się obiektem ataku słownego czy innego przejawu agresji lub nietolerancji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, wyznanie, światopogląd bądź orientację seksualną. Wszyscy jesteśmy równi i w równym stopniu zasługujemy na szacunek, zgodnie z wartościami konstytucyjnymi.

Województwo Lubuskie jest uznawane za najbardziej otwarty i tolerancyjny region w Polsce – zasłużyliśmy na to miano szacunkiem wobec praw drugiego człowieka, dlatego nie ma naszej zgody na jakąkolwiek nietolerancję i dyskryminację.

Czy mieszkasz w najbardziej tolerancyjnym regionie Polski?

Źródło: URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Tolerancja dla zła ( w tym dewiacji) jest złem. I trzeba będzie odpowiedzieć za to przed Bogiem!!!

  2. XD czym zajmują się nasze władze. Halo mamy zarazę, zaraz będzie głęboki kryzys a wy dalej o dupie Maryni

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here